Хто і як забезпечується безкоштовними путівками до санаторію?

Дата: 10-06-2014, 12:00

Хто і як забезпечується безкоштовними путівками до санаторію?
– Безоплатне санаторно-курортне лікування за рахунок державного бюджету надається громадянам, на яких поширюються Закони України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про жертви нацистських переслідувань», «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», – консультує начальник відділу соціальних гарантій управління соціального захисту населення Соснівського району департаменту соціальної політики Черкаської міської ради Наталія Павлюкова.

За її словами, розподіл путівок серед міст області здійснюється на обласному рівні за розпорядженням Департаменту соціального захисту населення Черкаської облдержадміністрації.

Безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів забезпечуються:

- інваліди усіх категорій;

- ветерани війни (інваліди війни, учасники бойових дій, учасники війни);

- особи, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (члени сімей загиблих або померлих ветеранів війни) та «Про жертви нацистських переслідувань».

Забезпечення санаторно-курортним лікуванням ветеранів війни, які отримують пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» і перебувають на обліку в органах Міноборони, МВС, МВС та інші путівки одержують за місцем їх пенсійного обліку.

Для постановки на облік для забезпечення санаторно-курортною путівкою особи подають до управлінь соціального захисту населення за місцем реєстрації наступні документи:

- заяву за встановленою формою;

- паспорт;

- медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о;

- пенсійне посвідчення;

- посвідчення пільговика.

Путівки видаються вищезазначеним особам відповідно до медичних рекомендацій з урахуванням пільг, передбачених законодавством для конкретної категорії осіб, в порядку черговості в міру надходження путівок.

Інваліди війни та інваліди, зазначені у статті 6-2 Закону України «Про жертви нацистських переслідувань», забезпечуються путівками позачергово щороку.

Учасники бойових дій та особи, зазначені у статті 6-1 Закону України «Про жертви нацистських переслідувань», забезпечуються путівками щороку.

Учасники війни, члени сімей загиблих або померлих ветеранів війни та особи, зазначені у статтях 6-3 і 6-4 Закону України «Про жертви нацистських переслідувань», забезпечуються путівками один раз на два роки.

Інваліди загального захворювання та інваліди з дитинства забезпечуються путівками в порядку черговості в міру надходження путівок.
Інваліди із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) забезпечуються путівками:

- І та ІІ групи - до санаторіїв спинального профілю з лікуванням строком на 45 днів (відповідно до медичних рекомендацій) у порядку черговості в міру надходження путівок;

- ІІІ групи - до санаторіїв неврологічного профілю строком на 19-21 день (відповідно до медичних рекомендацій) у порядку черговості в міру надходження путівок.

Особам, що супроводжують інвалідів І та ІІ групи до санаторіїв спінального профілю, путівки не видаються, лише оплачується проїзд (двічі до санаторію і двічі в зворотньому напрямку) у транспорті загального користування (залізничному та автомобільному) згідно з поданими проїзними квитками. У випадку проїзду залізничним транспортом відшкодовують вартість квитка у плацкартному вагоні.

Путівками без лікування (крім санаторіїв, що належать до сфери управління Міністерства соціальної політики) забезпечуються особи, що супроводжують інвалідів першої групи (за винятком інвалідів з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку), яким за висновком лікувально-профілактичного закладу необхідна постійна стороння допомога. Якщо інвалід І групи здатний обслуговувати себе самостійно, видається довідка про це лікувально-профілактичного закладу.

Інваліда І групи не можуть супроводжувати інваліди І групи та особи, які не досягли 18-річного віку.

Осіб, інвалідність яких пов’язана з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням, що потребують лікування супутніх захворювань відповідно до медичних рекомендацій, можуть забезпечувати путівками органи праці та соціального захисту населення на загальних підставах у порядку черговості в міру надходження путівок. Взяття їх на облік для забезпечення путівкою проводиться на підставі довідки, виданої Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань про те, що інвалід не одержував у ньому санаторно-курортної путівки та необхідних для постановки на облік документів (заява, медична довідка).

Особа, яка перебуває на обліку для забезпечення путівкою в органах праці та соціального захисту населення, але в поточному році одержала безплатну путівку в іншій організації, знімається з обліку. Повторне взяття на облік здійснюється згідно заяви та медичної довідки лікувальної установи за формою № 070/о.

Облік заявників, які потребують санаторно-курортного лікування, проводиться управліннями в журналах відповідної форми окремо в залежності від права осіб щодо черговості отримання путівки у відповідності до основного профілю захворювання: позачергове, першочергове та в порядку загальної черги.

За додатковою інформацією з порушених питань звертайтесь до структурних підрозділів департаменту соціальної політики Черкаської міської ради: відділ соціальних гарантій управління соціального захисту населення Соснівського району, каб. № 127, тел. 45 14 28, або відділ соціальних гарантій управління соціального захисту населення Придніпровського району, каб. № 113, тел. 32 00 96.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода