Новина із категорії: Запитуйте у експерта » відповіді на запитання - інше

Роздрукувати        Друкована версія

Чи вважається дитина, народжена після розлучення, народженою в шлюбі?

Дата: 31-08-2013, 19:09. Коментарів: 0.

Реєстрація народження дитини провадиться за місцем проживання дитини або місцем проживання її батьків чи одного з них за їхньою усною чи письмовою заявою державним органом реєстрації актів цивільного стану (РАЦС) реєстраційної служби.
У разі хвороби чи смерті батьків або якщо зареєструвати народження неможливо з інших причин це роблять за заявою родичів, інших осіб, уповноваженого представника закладу охорони здоров'я, у якому народилася дитина або в якому на цей час вона перебуває, розтлумачують в головному управлінні юстиції в Черкаській області.

Батьки ззобов’язані, не пізніше одного місяця від дня народження дитини, зареєструвати її народження в РАЦСі. Несвоєчасна без поважної причини реєстрація батьками народження дитини в РАЦСах тягне за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дитина, яка зачата і (або) народжена у шлюбі, походить від подружжя. Походження дитини від подружжя визначається на підставі свідооцтва про шлюб та документа закладу охорони здоров’я про народження дружиною дитини.

Дитина, народжена до спливу десяти місяців після припинення шлюбу або визнання його недійсним походить від подружжя. Так записано в новому Сімейному кодексі України. Подружжя, а також жінка та чоловік, шлюб між якими припинено, у разі народження дитини до спливу десяти місяців після припинення їхнього шлюбу, мають право подати до РАЦСу спільну заяву про невизнання чоловіка (колишнього чоловіка) батьком дитини. Така вимога може бути задоволена лише в разі подання іншою особою та матір’ю дитини заяви про визнання батьківства. Якщо дитини народилася до спливу 10 місяців від дня припинення шлюбу внаслідок смерті чоловіка, походження дитини від батька може бути визначене за спільною заявою матері та чоловіка, який вважає себе батьком.

Якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі, походження дитини від батька визначається за їхньою заявою; за заявою чоловіка, який вважає себе батьком дитини; за рішенням суду.

Орган державної реєстрації (РАЦС) вносить відповідні зміни до книги реєстрації народжень на підставі заяви про визнання батьківства або рішення суду та видає нове свідоцтво про народження.

При народженні дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду, запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень провадиться за прізвищем матері, а ім’я та по батькові батька дитини записуються за її вказівкою.

Теги: черкаси, черкаська область, Сімейний кодекс України

Черкаси наживо

Понад два роки у місті функціонує балетна школа. Навчатися там починають малюки від 3,5 років. Серед усього, виконують вправи на розтягування,
Благодійний бал за сприянням шкільних лідерів м. Черкаси відбувся 5-го травня у Художньому музеї ім.Т.Г.Шевченка. Кошти збирали на лікування
< >
Колишні учениці ...
Олексій Юрін, RSS
День вишиванки ...
Олексій Юрін, RSS
У кав'ярні ...
Олексій Юрін, RSS