ПОЛІТИКА


Новина із категорії: RSS, Політика

Роздрукувати        Друкована версія

До Валентини Коваленко звернулись із проханням перепоховати німецьких солдат

Дата: 19-07-2014, 20:52.

До Валентини Коваленко звернулись із проханням перепоховати німецьких солдат Учора, 18 липня 2014 року голова обласної ради Валентина Коваленко зустрілася із директором Представництва в Україні Німецької народної Спілки догляду за військовими похованнями Хансом-Ульріхом Шрадером. Про це «Нову Добу» поінформували в прес-службі Черкаської обласної ради.

Темою розмови стала проблема надання дозволу на вилучення останків німецьких воїнів часів Другої світової війни, які захоронені на території подвір’я церкви у с. Білозірʼя Черкаського району. Настоятель Свято-Преображенської церкви Московського патріархату отець Василій не надає такого дозволу.

За словами Ханса-Ульріха Шрадера, знайти спільну мову із місцевим священиком він намагається вже більше 6 років. Навіть звернення до митрополита Черкаського і Канівського УПЦ МП Софронія не увінчалися успіхом.

«Підтриманий попереднім головою облдержадміністрації, він навіть не захотів зі мною спілкуватись», – зауважив директор Представництва та висловив повне нерозуміння такого спротиву, адже його організація керується Угодою між Урядом Федеративної Республіки Німеччина і Урядом України про догляд за могилами загиблих воїнів в обох країнах. За ним сторони мають повне право на ексгумацію, перепоховання й навіть перевезення за межі країни воїнів іншої держави.

На підтримку цього також виступив сільський голова Володимир Міцук, який зауважив, що «у разі непогодження німецькій стороні права на перепоховання ми зобов’язані брати на себе усі витрати з догляду й упорядкування могил. А ще близько 100 тисяч гривень витрат з державного бюджету!».

Заслухавши позиції сторін, зокрема те, що ані громада, ані місцеві депутати не заперечують проти надання можливості вилучення з території церкви військових, які по суті, були агресорами на нашій території, голова обласної ради Валентина Коваленко прийняла рішення особисто зустрітися із священиком Василієм для позитивного вирішення цієї проблеми.


Теги: черкаси, черкаська область, Черкащина, перепоховання, прохання, німецькі солдати


Черкаси наживо

17 жовтня до Дня захисника України в Черкасах відбудеться презентація заключного етапу черкаського циклу Всеукраїнського соціального проекту
Черепи в кілька рядів знайшли на городі у жителя Чигирина. Археологи та антропологи називають це унікальною знахідкою. За їхніми словами, це можуьб
< >
«Самотня» мама ...
Юлія Фомічова, RSS
Про книгу «Ретроград» ...
Лев Хмельковський, RSS
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o