ЗАПИТУЙТЕ У ЕКСПЕРТА



Новина із категорії: Запитуйте у експерта, відповіді на запитання - інше

Роздрукувати        Друкована версія

«Де і як визначають статус вдови загиблого (померлого) ветерана війни?»

Дата: 22-07-2014, 11:40. Коментарів: 0.

Відповідно до пункту 1 статті 10 Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (далі Закон) його чинність поширюється на сім’ї військовослужбовців, партизанів, підпільників, учасників бойових дій на території інших держав, прирівняних до них осіб, зазначених у статтях 6 і 7 цього Закону, які загинули (пропали без вісти) або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час захисту Батьківщини або виконання інших обов’язків військової служби (службових обов’язків), а також внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті або одержаного в період проходження військової служби чи на території інших держав під час воєнних дій та конфліктів, – консультує начальник відділу соціальних гарантій управління соціального захисту населення Соснівського району департаменту соціальної політики Черкаської міської ради Наталія Павлюкова.

До членів сімей загиблих (тих, які пропали безвісти) військовослужбовців, партизанів та інших осіб, зазначених у цій статті, зокрема належить один із подружжя, який не одружився вдруге. Для встановлення статусу особи, згідно із вказаною нормою закону, необхідно підтвердити причинний зв’язок смерті чоловіка заявниці, зокрема з пораненням, контузією, каліцтвом, одержаними під час захисту Батьківщини, або із захворюванням, пов’язаним з перебуванням на фронті.

Крім того, згідно з пунктом 3 статті 10, чинність цього закону поширюється на дружин, які не одружилися вдруге, батьків, неповнолітніх дітей померлих учасників бойових дій, партизанів, підпільників, військовослужбовців та учасників війни, які проходили службу у військових підрозділах, частинах, штабах і установах, що входили до складу діючої армії в період Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років та війни 1938, 1939, 1945 років з імперіалістичною Японією, нагороджених за бойові дії державними нагородами та орденами і медалями колишнього Союзу РСР (крім ювілейних).

Для встановлення особи, на яку поширюється чинність Закону, в цьому випадку необхідно підтвердити нагородження чоловіка заявниці державними нагородами та орденами і медалями колишнього Союзу РСР (крім ювілейних) за бойові дії. Відповідно до Положення про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 12.05.1994 року №302, «Посвідчення члена сім’ї загиблого» видаються органами праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації громадянина.

Теги: черкаси, черкаська область, Стасус вдови, загиблі ветерани

Черкаси наживо

Шлюб за добу ще не укладається, а свідоцтва про народження вже видають у пологових. У черкаському управлінні юстиції розповіли про нововведення
Дарина Майстренко, фіналістка телешоу «Супермодель по-українськи», розповіла в ефірі телеканалу «Рось» про те, як вона зважилася на участь у
< >
Мрійте! ...
Анна Григорович, RSS