В обіг уведено пам’ятну монету номіналом 5 гривень «500-річчя битви під Оршею»

В обіг уведено пам’ятну монету номіналом 5 гривень «500-річчя битви під Оршею»

Прес-служба Управління Національного банку України у Черкаській області повідомляє, що Національний банк України вводить в обіг 15 жовтня 2014 року пам’ятну монету номіналом 5 гривень «500-річчя битви під Оршею», присвячену переможній битві армії Великого князівства Литовського з військом Російської держави поблизу Орші (нині – територія Білорусі). Про це «Нова Доба» дізналася в прес-службі Черкаської ОДА.

Перемога в Оршанській битві 1514 року зупинила наступ військ великого князя московського Василія III Івановича і мала велике міжнародне значення. Армія Великого князівства Литовського на чолі з князем Костянтином Острозьким складалася з польських, литовських, українських і білоруських військ.

Монету виготовлено з нейзильберу, категорія якості карбування – «спеціальний анциркулейтед», маса – 16,54 г, діаметр – 35,0 мм, тираж – 30 000 штук. Гурт монети – рифлений. На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, праворуч від якого напис УКРАЇНА, під яким рік карбування монети 2014 та номінал – п`ять гривень, у центрі – композиція з чотирьох мечів, що символізує військову співдружність чотирьох народів: польського, литовського, білоруського, українського. Місце перетину мечів увінчує стилізований вінок із дубового листя – символ військової слави і звитяги. Праворуч на монеті розміщено логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено символічну композицію битви, в основі якої – стилізовані фрагменти полотна Битва під Оршею, створеного невідомим учасником битви, праворуч зображено князя Костянтина Острозького та розміщено стилізовані написи: битва/під/оршею (угорі ліворуч), 500/РОКІВ (унизу праворуч).

Художники: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук.
Скульптори: Володимир Дем’яненко, Анатолій Дем’яненко.

Пам’ятні монети є дійсними платіжними засобами України та обов’язкові до приймання без будь-яких обмежень за їх номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.

З питань придбання монети звертатись до Управління Національного банку України у Черкаській області (м. Черкаси, вул. О. Дашковича, 23).

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x