Пенсії зростуть на 40 гривень в середньому

Дата: 27-11-2013, 14:21

Пенсії зростуть на 40 гривень в середньому
З 1 грудня 2013 року органи Пенсійного фонду України проводитимуть перерахунок пенсій у зв’язку зі зростанням прожиткового мінімуму. Якщо прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, становить поки що 894 грн., то з початку грудня він збільшиться до 949 гривень. Про це «Новій Добі» повідомили в управлінні ПФУ в м. Черкасах.
Перерахунку підлягають:
- мінімальний розмір пенсії та доплата за понаднормативний стаж для непрацюючих пенсіонерів. Для працюючих пенсіонерів такий перерахунок буде проведено тоді, коли людина остаточно звільниться з роботи й піде на заслужений відпочинок;
- мінімальні пенсійні виплати, державна соціальна допомога на догляд за інвалідом війни, підвищення ветеранам війни, жертвам нацистських переслідувань та дітям війни, пенсії за особливі заслуги перед Україною – незалежно від того, працює пенсіонер чи ні;
- додаткові пенсії учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС, мінімальні пенсії осіб, потерпілих від аварії на ЧАЕС, тобто всі види пенсій, які залежать від розміру прожиткового мінімуму.
- Середній розмір пенсій після перерахунку збільшиться в межах 40 грн. Але це не означає, що таке збільшення отримає кожен пенсіонер. Це лише середній показник, адже розмір підвищення залежить від того, скільки отримував пенсіонер до цього підвищення, - пояснює Павло Котик, начальник управління ПФУ в м. Черкасах.
Виплата підвищених пенсій розпочнеться з 4 грудня цього року. Перерахунок не потребує додаткового звернення пенсіонерів до органів Пенсійного фонду, крім випадків повідомлення про працевлаштування або звільнення з роботи.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода