Учені розповіли про причину сіпання під час засинання

Дата: 9-12-2013, 12:34

Учені розповіли про причину сіпання під час засинання
Феномен раптового неконтрольованого здригування під час засипання виявився набагато поширенішим, ніж вважалося раніше.
Нове дослідження фахівців з Наукового центру у Сент-Луїсі проливає світло на природу дивного явища, пише УКРінформ.

Ця особливість у медицині відома як гіпнагогічне сіпання під час засипання - людині під час занурення в сон здається, що вона майже забулася, як раптом відбувається скорочення м'язів і відчуваються характерні тілесні судоми. Як правило, це трапляється при переході від фази неспання до сну. Даний процес буквально короткочасний.

За словами Джеймса К. Волша, виконавчого директора і старшого наукового співробітника медичного центру у Сент-Луїсі, гіпнагогічне сіпання під час засипання, - незважаючи на свою вражаючу назву, - абсолютно нормальний прояв роботи нервової системи.

Навіть з урахуванням того, що незначна частина людей переносить таке здригання уві сні дуже важко. Для них судоми під час засипання виявляються порівняльними з вибухом, оскільки викликають панічне відчуття, нібито голова розколюється на шматки.

Проте медики стверджують, що навіть ці відчуття не є ознакою якихось фізичних або психічних проблем.

Більшість експертів-сомнологів погоджується на думці про те, що гіпнагогічне здригання уві сні викликається тотальним розслабленням організму, який вступає у фазу відпочинку. Щоб нічне тремтіння не викликало неприємних відчуттів, необхідно допомагати своєму тілу якомога плавніше переходити до сну.

Перш за все потрібно забезпечити максимально розслабляючу обстановку: старатися вечеряти за 3-4 години до сну, уникати падіння і вживання кофеїну. Крім того, дуже важливо дотримуватися регулярного графіка сну - тобто засинати і прокидатися приблизно в один і той самий час.

Згідно зі статистикою, під час засипання здригаються майже 70% людей.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода