Без об’єднання черкаські села не виживуть

Дата: 11-02-2015, 17:19

Без об’єднання черкаські села не виживуть
Відразу кілька моделей об’єднання територіальних громад презентують фахівці ОДА. Таке доручення їм дав голова Черкаської облдержадміністрації Юрій Ткаченко після селекторної наради з Адміністрацією Президента України. Там обговорювали бюджетну децентралізацію. Про це «Нова Доба» дізналася в Черкаській ОДА.

– Для прикладу можна обрати по кілька населених пунктів у Золотоніському та Черкаському районах, – говорить очільник області. – Потому розробити варіанти їхнього об’єднання. Так можна буде наочно показати, які переваги отримають об’єднавці. Зрозуміло, що об’єднання територіальних громад буде добровільним. Однак у багатьох населених пунктах, до пуття не розібравшись, уже проти. Мова йде переважно про сільських голів.

Як зауважує головний фінансист Черкас Наталія Джуган, яка теж брала участь у селекторній нараді, без об’єднання територіальних громад багатьом селам буде вкрай сутужно. Усе це пов’язано зі змінами до Бюджетного та Податкового кодексів.

– Села, що поблизу міст, ще якось зможуть викручуватися завдяки місцевим податкам – високої плати за землю, нерухомість, – пояснює фінансист. – А в решти просто не буде коштів на розвиток, на соціальну сферу тощо. Водночас саме при добровільному об’єднанні в бюджетах громад залишатиметься 60 відсотків ПДФО.

Закон «Про добровільне об’єднання територіальних громад» уже ухвалений у першому читанні. Відповідно до нього, держава фінансово підтримуватиме об’єднані громади, надаючи їм кошти на розвиток інфраструктури.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода