На Черкащині створили організацію для захисту підприємців

Дата: 18-02-2015, 18:32

На Черкащині створили організацію для захисту підприємців
У Черкасах відбулася презентація громадської організації «Агенція регіональної підтримки підприємництва та інвестицій». За словами виконавчого директора Агенції Євгена Глєбова, основні напрямки її роботи: зменшення регуляторного тиску на бізнес, спрощення ліцензійних та інших процедур, ініціювання вдосконалення норм і правил діяльності, відстоювання інтересів підприємців перед державою та інвесторами, роз’яснення норм законодавства, надання консультацій тощо. Про це повідомляє власний кореспондент «Нової Доби».

– Ідея створення Агенції виникла якраз у зв’язку зі зверненням самих підприємців щодо вирішення тих чи інших питань, – зазначив народний депутат України, секретар парламентського Комітету з питань фінансової політики та банківської справи Максим Поляков. – Адже в кожного є своя проблема: хтось не може отримати ліцензую, хтось – кредит у банку, а ще хтось оформити землю. Не всі розуміють нововведень, яких стає все більше. Тому наша організація супроводжуватиме й безкоштовно консультуватиме підприємців. Для цього працюватиме юридичний відділ. Усі процеси й зміни ми максимально будемо доносити до регіонів. Згодом організовуватимемо навчання й у районах. Так, як я виходець із Черкащини, буду намагатися це робити для Черкаської області. Але це має бути спільна справа й лише тоді матимемо результат.

На прес-конференції йшлося про проблеми, з якими представникам бізнесу доводиться стикатися. Це відсутність комунікації з керівниками відомств і структур, нерозуміння реформ, що впроваджуються в державі та, зрештою, бюрократія з оформлення документів, що перешкоджає розвитку бізнесу та залучення інвестицій. Детально зупинилися на одній із найбільших проблем підприємництва – корупції. Адже іноді вимагають хабарі більші, ніж вартість самого бізнесу.

– На сьогодні є багато програм, світових і державних структур з підтримки бізнесу й окремих галузей. І дуже важливо, щоб ми створили той механізм, який унеможливлює взяти хабара під час будь-якої дотації чи субвенції, – сказав народний депутат. – Тобто наша мета – створити здорові умови для розвитку бізнесу.

Як зазначив керівник проекту Дмитро Просвірнов, Агенція має об’єднати бізнес області й разом протистояти корупції.
– Оскільки я займаюся бізнесом, виробництвом багато років, то знаю ці проблеми. Дякую народним депутатам, які підтримали цей проект, – підсумував пан Просвірнов. – Адже головне наше завдання – допомагати тим, хто створює робочі місця й сплачує податки.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода