Христинівського підприємця судять за скаргою «мертвої душі»

Дата: 19-02-2015, 17:01

Христинівського підприємця судять за скаргою «мертвої душі»
Людина-примара

Житель Христинівки Сергій Миколайович Білобров для ведення сільського господарства в 2007 році взяв в оренду державні землі запасу в Зоряному, уклавши офіційну угоду з Христинівською районною ад¬міністрацією. Вів свій бізнес, сплачував орендну платню та всі податки. Аж раптом дізнається, що хтось намагається змусити анулювати договір оренди через суд. Кому ж він перейшов дорогу?
Людина звикла вірити офіційним документам. Саме з них голова аграрного господарства Сергій Білобров дізнається ім’я «замовника» тиску на нього та його бізнес. З’ясувалося: житель села Зоряне Христинівського ра¬йону, такий собі Димиденко П.С. написав листа до Держкомзему, скаржачись на те, що Сергій Білобров орендує 108 га земель запасу в Христинівському районі незаконно.

Повідомляє власний кореспондент «Нової Доби».

Бізнесмен їде з Христинівки до Зоряного – відшукати незнайому йому людину, щоб в очі їй подивитись. Утім, ніхто з місцевих про Димиденка ніколи й не чув. «Чудасія», – дивується бізнесмен і йде до голови сільської ради Зоряного. Там він дізнається й навіть отримує офіційну довідку, що людини з таким прізвищем у селі немає й ніколи не було. Невже скаргу до Держкомзему написала людина-примара?
За логікою, немає скаржника – немає й приводу для розгляду справи. Утім, у житті скарги «мертвих душ» мають неабияку юридичну силу. Христинівська «мертва душа» запустила юридичну процедуру, зупинити яку не в змозі навіть суд. Держкомзем направляє скаргу до управління земельних ресурсів Черкаської області, звідти – директива йде по всіх інстанціях: в обласну інспекцію земельних ресурсів, обласну державну адміністрацію та в обласну прокуратуру, згодом – у Христинівську районну.

Обласна інспекція в квітні 2014 року проводить перевірку, причому настільки таємну, що про неї нічого не відомо не лише власникові аграрного господарства, а й навіть районній земельній інспекції.
– Інспекція та прокуратура могла б просто звернутися до мене за поясненнями, як того вимагає процедура проведення перевірок, – зауважує Сергій Білобров. – Достатньо було б двадцяти хвилин: я завжди готовий надати всі необхідні документи й пояснити всі питання щодо оренди землі й аграрного бізнесу. Адже все чесно та прозоро, мені приховувати нічого! Я вважаю, що комусь було невигідно насправді перевіряти законність ведення бізнесу, просто хотіли створити штучний привід для того, щоб анулювати договір оренди землі.
Згодом не менш засекречену перевірку з квітня по вересень проводить Христинівська районна прокуратура. Що там перевіряли та якого висновку дійшли – теж невідомо, бо результати перевірок не показують нікому. Сергій Білобров намагався через Черкаський адміністративний суд витребувати документи перевірок й оскаржити клопотання людини-невидимки на прізвище Димиденко. Та суд у позові відмовив.

За що судять?

Тим часом справу за результатами таємничих перевірок, спонуканих скаргою «мертвої душі», передають до Христинівського районного суду. Сергію Білоброву – бізнесменові з 20-річним стажем – закидають, що договір оренди 108 га землі з Христинівською адміністрацією був складений незаконно. Чому? Бо, мовляв, не мав пан Білобров досвіду ведення сільського господарства, (той факт, що Сергій Миколайович із 1993 року очолював фермерські господарства «Вікторія» та «Атлант», до уваги не брався), що кадастрова оцінка землі не відповідає дійсності. Сергій Білобров пояснює: «Для договору оренди бралася середня по області оцінка станом на 2007-й рік, як така, що була більшою за середню районну. У відповідь бізнесмен наводить докази: якщо в 2007-му році він сплачував до казни 18 000 грн на рік, то цього року сума зросла до 121 000 грн, що підтверджується документами податкової інспекції.

Тим часом суд по справі Сергія Білоброва триває. Цікаво, чим закінчиться?

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода