Чи зачепить скорочення черкаських чиновників

Точка зору - це місце, де жителі Черкаської області можуть вільно висловити свою думку стосовно проблем та подій, актуальних для Черкащини.
Дата: 26-02-2015, 12:03

Катерина Кучугурна, голова обласної організації профспілки працівників державних установ:
– Досі масових звернень щодо звільнень нам не надходило. Останні роки МВФ вимагає скорочення, але в нашій країні кількість управлінського персоналу на душу населення й так невисока.
На думку Катерини Кучугурної, у трудових колективах скорочення відбудеться в основному за рахунок вакансій. Наприклад, у деяких районах у 2014 році фінансування йшло, але по півроку були вакансії голів держадміністрацій. За рахунок зекономлених коштів змогли державним службовцям до їх мізерних зарплат виплачувати хоч якісь премії.
– Вакансії виникають через низьку заробітну плату в державних установах, де плинність кадрів становить понад 30 відсотків, – констатує Катерина Луківна. – Тому, переконана, буде підвищення заробітної плати, бо потрібен грамотний, кваліфікований службовець. Але в районах безробіття, люди тримаються за роботу й цим держава користується. Це неправильно.
А ще багато держслужбовців у квітні пішли на пенсію, яка тоді становила 80% від оплати праці, а потім 70%. Навіть дехто пішов на заслужений відпочинок достроково й не помилився, бо з нового року цей відсоток становить уже 60. І це притому, що від зарплати держслужбовця в Пенсійний фонд відраховують 6%, а в інших – лише 3%.
– До питання скорочення, якщо воно все-таки буде, треба ставитися з розумінням. Відповідно до чинного законодавства, керівник попереджує про майбутнє скорочення за два місяці, – пояснює працівник профспілки. – А за 15 днів до вивільнення на засіданні профкому колективу розглядаються конкретні кандидатури, враховується, чи правильно підійшла адміністрація до скорочення того чи іншого працівника. І часто буває, що керівництво хоче звільнити не ту людину, й профспілка стоїть на захисті працівника. Зауважу, що кожному колективу треба триматися разом і захищати один одного.
Віталій Коваль, заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації:
– Уряд поставив завдання оптимізувати процес державного управління, зокрема ліквідувати деякі відомства, скоротити чиновників. Функціональні обов’язки розподіляться між тими службовцями, які залишаться. Адже посади скоротять, а роботи менше не стане. Чітких вказівок щодо терміну скорочення працівників немає. Торік скоротили 10 відсотків службовців, об’єднавши, наприклад, два департаменти в один. Голова облдержадміністрації звернувся з пропозицією до Адміністрації Президента та Кабінету Міністрів України, що ми готові на скорочення за умови збереження фонду заробітної плати.

Віталій Володимирович зазначив, що на заробітну плату держслужбовця, а це приблизно 2 тисячі гривень з усіма надбавками, важко знайти кваліфікований персонал. Але під час цього скорочення, звісно, будуть залишатися найкращі фахівці й їм потрібно встановити гідну зарплату. Хоч у чиновників не фізична робота, але, на переконання пана Коваля, важка. Зранку до ночі робити аналітику, стратегію не кожен погодиться за мізерну оплату.
– Що робити звільненим? Вони отримають усі виплати відповідно до законодавства й зможуть себе реалізувати в будь-якій іншій сфері, – відповів на запитання Віталій Коваль. – Я також 2010-го півроку був безробітнім і отримував допомогу. Без роботи може залишитися будь-хто, але часто люди перекваліфіковуються й працевлаштовуються в інші структури.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода