Черкаський район поділять на дев’ять територіальних громад?

Дата: 10-04-2015, 08:58

Черкаський район поділять на дев’ять територіальних громад?
У Черкаському районі обговорили моделі об’єднання громад.

Про це «Нова Доба» дізналася в Черкаській РДА.

Відразу кілька моделей об’єднання територіальних громад презентував виконуючий обов’язки першого заступника голови райдержадміністрації Сергій Степанюк. Переваги та ключові проблеми, які можуть виникнути у процесі укрупнення громад, були наочно продемонстровані в медіа-презентації.

– При моделюванні бралися до уваги чисельність населення в об’єднаних територіальних громадах, інфраструктура, фінансові спроможності громад, шляхи сполучення та інтерес до такого злиття, – коментує управлінець. – При розрахунках – розміри освітньої та медичної субвенції, 60 % ПДФО, базова дотація, а також витрати на утримання закладів освіти та культури.

Відтак, сільським, селищному головам було запропоновано об’єднатися у дев’ять територіальних громад.

– Сьогодні прийшов час, коли громада та влада мають усвідомлювати інтереси, приймати рішення і їх виконувати. Якщо такого немає, то така територіальна громада, місцеве самоврядування не буде дієздатними, – резюмував очільник району. – Тому сьогодні ми не перекладаємо відповідальність за проведення реформи винятково на місцеве самоврядування. Ми запропонували кілька моделей об’єднання. Надали цифри, тепер чекаємо від сільських, селищного голів на перспективні плани розвитку сіл чи об’єднаних територіальних громад.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода