Міністр освіти в Черкасах розповів про закриття шкіл, 12-річну освіту й стипендії

Дата: 18-04-2015, 13:35

Міністр освіти в Черкасах розповів про закриття шкіл, 12-річну освіту й стипендії
Учора з робочим візитом побував в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького міністр освіти й науки Сергій Квіт. Сергій Миронович зустрівся з викладачами та студентами вишу, відвідав ННІ української філології та соціальних комунікацій, зустрівся з кандидатами на посаду ректора та поспілкувався з журналістами місцевих ЗМІ. Повідомляє власний кореспондент «Нової Доби».

Сергій Квіт говорив про…

стипендії
Стипендії зменшуватись не будуть. Можливо їх треба було б по-інакшому платити, але це не питання цього року. Треба виплачувати стипендії тим, хто показує надзвичайні досягнення у навчанні і тим, хто цього потребує. Тому що на сьогодні стипендії майже не відрізняють один від одної, і для декого ця стипендія не грає ніякої ролі, якщо людина забезпечена, а для інших – її не вистачає.

закриття шкіл
Є у нас малоформатні школи. Буває так що кількість учнів дорівнює кількості вчителів і в таких школах не можна отримувати якісну освіту. Тому наша політика така: молодша школа має бути «біля дому». Старша школа – має бути якісною і тому шкільна мережа скорочуватиметься. За останні 5-6 років на третину зменшилась кількість учнів, а вчителів лишилась такою самою. Так не може бути, економічно це не працює.
У зв’язку з війною минулого року було скорочено державні програми. Перша програма, яка буде відкрита – це «Шкільний автобус». Також ми стараємося повернути кошти на підручники, щоб вони були безкоштовними не лише для соціально-незахищених верств.

12-річну освіту
До 12-річної освіти ми повернемося обов’язково, але не цього року. Весь світ навчається 12 років. Одна з причин чому в нас перевантажені й нецікаві шкільні програми – тому що в нас забраний отой один рік, і програми спресувались. Хоча не тільки в цьому причина. Наступного навчального року цих змін поки що не буде, але їх потрібно впроваджувати.

реформування професійно-технічної освіти
Торік був прийнятий закон «Про вищу освіту», зараз йде робота над кількома законами, які мають бути внесені до літа. Це закон «Про професійну освіту». Проблема в тому, що мережа ПТУ й технікумів створювалася в період Радянського Союзу, до тієї мережі заводів і фабрик, які працювали в той час. Наша індустрія змінилася, а мережа навчальних закладів лишилася та сама. Ми знайшли вихід на прикладі голландського досвіду. У нас зараз приблизно понад 1300 ПТУ і понад 300 технікумів і коледжів. З технікумами й коледжами трішки важче визначитись, тому що частина з них увійшла в структур університетів і стали їхніми підрозділами. Тому їм треба визначитись, чи вони працювати для ринку праці, чи будуть для університетів підрозділами ранньої профорієнтації. Ми пропонує створити новий тип закладу професійної освіти, який називатиметься багатопрофільний регіональний центр професійної освіти. Ті навчальні заклади, які є зараз, вони або однопрофільні, або потрібних спеціальностей там не багато. Головне, що визначати долю цих закладів будуть спеціальні ради, які створюватимуться на обласному рівні. До цих комісій ввійдуть представники навчальних закладів, влади, бізнесу. Й вони власне будуть визначати, які спеціальності потрібні й як організувати ці багатопрофільні заклади. Таким чином держава пов’яже діяльність ринок праці й навчальні заклади.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода