263 черкаських ліфти потребуватимуть капремонту наступного року

Дата: 18-12-2013, 11:22

263 черкаських ліфти потребуватимуть капремонту наступного року
Відповідно до нормативів граничний строк роботи ліфта без капремонту 25 років. Цього року граничнодопустимий термін експлуатації закінчився у 247 ліфтів. Всі вони були відремонтовані. Наступного потрібно буду обов’язково відремонтувати ще 263. Нині вже проведено тендер та підписано договір експертного обстеження. Про це «Нова Доба» дізналася в міськвиконкомі.

– У середньому капітальний ремонт одного ліфта коштує від 18 до 25 тисяч гривень, – зазначає перший заступник директора департаменту-начальник управління житлово-комунального господарства департаменту ЖКК Черкаської міської ради Алла Грохольська. – Згідно з нормативами після 25 років роботи ліфт в обов’язковому порядку зупиняється на капітальний ремонт або повну заміну. Зважаючи на високу вартість останнього варіанту (це близько 210 – 220 тисяч гривень), як правило, після відпрацювання граничного терміну проводиться капремонт. Після чого термін експлуатації ліфта продовжується ще на 4 роки. В ідеальному варіанті, якщо ліфт відпрацював свій термін, то він має бути замінений. Але для цього має бути розроблена спеціальна державна програма і виділені відповідні кошти. Адже місцеві бюджети, звісно, не витягнуть таких витрат. Приміром, останній раз в Черкасах замінювали кілька ліфтів за державний кошт лиш 3-4 роки тому.

Алла Грохольська констатує, що проблема зношеності ліфтів у Черкасах з кожним роком буде зростати. Адже термін експлуатації левової частини ліфтового господарства у місті наближається до граничного допустимого терміну. А отже ті мають бути зупинені.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода