У Черкаському лісгоспі готові до гасіння пожеж

Дата: 7-05-2015, 16:38

У Черкаському лісгоспі готові до гасіння пожеж
Готовність техніки до пожежогасіння нещодавно перевірили в Черкаському лісгоспі. До лісопункту на території Дубіївського лісництва на технічний огляд було представлено 11 одиниць техніки. На збір прибули керівництво підприємства та всі лісничі.

– Не вся техніка нова, але ми постійно працюємо над тим, щоб її модернізувати або ж покращити її стан, – зазначає директор Черкаського лісгоспу Андрій Пустовіт. – Наше підприємство ніколи не стояло осторонь застосування передових технологій в пожежогасінні. Так, приміром, враховуючи постійне підняття цін на паливно-мастильні матеріали, було прийнято рішення щодо встановлення на пожежні автомобілі автономних мотопомп. Вже чотири автомобілі переобладнали, найближчим часом такі мотопомпи встановимо ще на двох авто.
У Черкаському лісгоспі готові до гасіння пожеж
Про це «Нова Доба» дізналася в Черкаському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.
Такі автономні мотопомпи японського виробництва мають ряд переваг. Насамперед, це економія бензину під час гасіння лісових пожеж, адже така установка потребує пального у десять разів менше. Мотопомпа дозволяє гасити вогонь, коли автомобіль знаходиться в русі, раніше ж можна було або рухатися, або гасити пожежу. Крім того, обладнання має порівняно невелику вагу, що дозволяє зменшувати навантаження на автомобіль.
Ще одне нововведення черкаських лісівників – обладнання пожежних автомобілів форсунками для розприскування води. Застосування такого устаткування є ефективним при невеликих низових пожежах.
У Черкаському лісгоспі готові до гасіння пожеж
Загалом в Черкаському лісгоспі діє 8 лісових пожежних станцій – у кожному лісництві, на оснащенні яких є весь необхідний інвентар та обладнання для гасіння лісових пожеж. В пожежній охороні працює 42 працівника, які при високому класі пожежної небезпеки здійснюють цілодобове чергування. В бойовій готовності та у відмінному технічному стані знаходяться 9 автомобілів, 1 пожежний трактор на базі Т-150, 3 пожежні модулі.
Для вчасного виявлення осередків загорань в лісових масивах встановлено дві відеокамери спостереження – в Руськополянському та Дубіївському лісництвах. Ще одна така відеокамера буде встановлена найближчим часом у Дахнівському лісництві.
У Черкаському лісгоспі готові до гасіння пожеж
– Три камери відеоспостереження дозволять моніторити на предмет загорань всі наші лісові масиви, і навіть частково насадження сусідніх лісгоспів, –пояснює Андрій Пустовіт. – Це високотехнологічна, дороговартісна апаратура, проте вона виправдовує себе і є нашим надійним помічником у вчасному виявленні та локалізації лісових пожеж, навіть у найвіддаленіших місцях. А це є найголовнішим нашим завданням під час пожежонебезпечного сезону.
У Черкаському лісгоспі готові до гасіння пожеж

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода