Делегація Уманського району завітала до Гнєзненського повіту

Дата: 1-06-2015, 09:42

Делегація Уманського району завітала до Гнєзненського повіту
Нещодавно, на запрошення старости Гнєзненського повіту Великольського воєводства Беати Тарчиньскої, голова районної державної адміністрації Віталій Олійник та голова районної ради Олександр Дячук відвідали своїх польських колег. Метою цієї поїздки став, перш за все, обмін досвідом роботи, також, ознайомлення з діяльністю відділу освіти Гнєзненського повіту, структурними підрозділами та роботою повітового старостату. Під час зустрічі з обох сторін було висловлено готовність до продовження тісної співпраці і реалізації спільних проектів. Про це «Нова Доба» дізналася в Уманській РДА.

У складі делегації із 13 осіб були керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, депутати районної ради, районних відомств, установ та організацій, представники освітньої галузі, медицини, культури та сільськогосподарські виробники району. Візит розпочався з офіційної зустрічі зі старостою повіту Беатою Тарчиньскою, посадовими особами старостату й депутатами Ради повіту, на якій було обговорено низку найцікавіших й найгостріших питань, зокрема децентралізації влади. Слід зауважити, що й тематика розвитку місцевого самоврядування була ключовою в обговоренні, адже захід був присвячений 25-річчю розвитку місцевого самоврядування у Польщі.
Польські колеги щиро та відкрито ділилися власними досягненнями у реформуванні самоврядування, переходу на 3-рівневу владу (Воєводство – Повіт – Гміна), залученні Європейських інвестицій та децентралізації влади в Республіці Польща. З їхнього боку було продемонстровано увагу до гостей та щире бажання ділитися досвідом реформи самоврядування, відкрито надавалася інформація, яка цікавила представників нашої делегації задля результативності візиту українських партнерів, демонстрували свої досягнення в інвестиційній, комунальній та соціальній сферах.

Делегація Уманського району завітала до Гнєзненського повіту

Голова райдержадміністрації Віталій Олійник наголосив: «Польський досвід місцевого самоврядування та політичної системи є ілюстраційним для України. Недарма наші політики кажуть про необхідність вивчення та застосування польського досвіду в Україні. Польща сьогодні вже пішла значно далі України в цьому процесі: Варшава дискутує на тему доцільності тих політичних систем та механізмів, які ми тільки плануємо запроваджувати. Тому і досвід Польщі Україні потрібно застосовувати лише з посиланням на сучасні умови та ознаки політичної системи і місцевого самоврядування в Республіці, з урахуванням під час цього процесу всього кращого і гіршого. Звичайно, польська модель є набагато досконаліша за українську, і навіть Концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні далеко відстає від того, що вже протягом 20 років є у нашого західного сусіда. Тому питання польських уроків у сфері реформи місцевого самоврядування і децентралізації в Україні є й досі актуальними, що спонукає польських та українських експертів досліджувати механізми роботи ефективного місцевого самоврядування».
Керівники делегації Уманщини висловили вдячність польським партнерам за підтримку жителів Уманщини та всього українського народу на шляху до формування відкритого громадянського суспільства, збереження цілісності нашої держави та вступу у Європейський Союз.

Делегація Уманського району завітала до Гнєзненського повіту

У програмі візиту делегації було й відвідання служби пожежної охорони повіту, поліції, Центру культури eSTeDe, зустріч з групою сільськогосподарських виробників та з директором школи №3 ім. Святого Войцеха, депутатом Ради Гнєзненського повіту Радославом Собков’яком, який передав для школярів Уманщини шкільні приладдя.
Усі представники нашої делегації прагнули запозичити для себе багато корисного із польського досвіду й зійшлися в розумінні значимості реформ.
Керівники Уманського району висловили вдячність старості Гнєзненського повіту Беаті Тарчиньскій за гостинність і бажання допомогти зробити нашу країну кращою.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода