Гімнастика для тих, хто має сидячу роботу

Дата: 23-12-2013, 21:38

Гімнастика для тих, хто має сидячу роботу
Наш вік лікарі не даремно називають добою сидячих людей. Мільйони людей проводять більшу частину свого життя, не встаючи з крісла, стільця чи сидіння транспортного засобу. Кожен знає, що така діяльність завершується цілим букетом найрізноманітніших захворювань, але не так легко в наш час змінити роботу чи роками відпрацьований спосіб життя. На те ж, щоб хоча б зранку займатися гімнастикою, як правило не вистачає ні сил, ні часу. Вихід із цього замкненого кола був винайдений ще в 80-х роках минулого століття радянським військовим лікарем кандидатом медичних наук Василем Воробйовим. Він розробив спеціальний комплекс вправ, який не потребує значних зусиль і часу, і який можна виконувати сидячи прямо на робочому місці. Надзвичайно прості на перший погляд вправи знімають напругу в м’язах, покращують зір, пам’ять, позбавляють зайвої ваги і головного болю, викликаного защемленням хребців. Гімнастика Воробйова двічі була удостоєна золотої медалі ВДНГ.

Спочатку вправи бажано виконувати кожну годину, вже через тиждень можна обмежитися 3 разами на день, а через місяць достатньо буде виконувати комплекс щодня зранку й увечері. Та навіть якщо ви змусите себе робити вправи лише раз на день, позитивний результат не забариться.

1. Сидячи на стільці, ноги зведіть разом і поставте рівно, спину випрямте, плечі розправте. Підніміть п’яти, не відриваючи носки від долівки. Потім опустіть. Повторити 40 раз.

2. Вихідне положення аналогічне попередній вправі, але тепер піднімаємо не п’яти, а носки. Повторювати 40 раз.

3. Вихідне положення не змінювати. Також можна виконувати стоячи і навіть на ходу. Ритмічно напружувати й розслабляти сідничні м’язи. Виконувати 40 раз.

4. Тренування м’язів живота в поєднанні з дихальними вправами: втягуючи живіт на вдихові і розслабляючи на видихові, можна за 3–4 підходи на день суттєво підтягнути прес. Рекомендована кількість повторів: 15 – 20.

5. Тренувати м’язи спини можна сидячи або стоячи. 40 разів підряд зводимо лопатки до хребта. Плечі рухатись не повинні.

6. Вихідне положення як у першій вправі, але стопи стоять рівно на долівці. Руки розвести в сторони. Стискувати й розтискувати кулаки 40 разів.

7. Вихідне положення, як у попередній вправі. Ритмічно повернути голову праворуч, потім ліворуч. Повторювати 40 разів.

8. Вихідне положення, як у попередній вправі. Спина й плечі не рухаються. Підборіддям сильно потягнутися вперед, потім розслабити м’язи. Повторити 40 разів. Вправа здатна суттєво покращити контур обличчя і позбавити другого підборіддя.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода