Черкаські дітлахи відкривали Дніпро на козацькій чайці

Черкаські дітлахи відкривали Дніпро на козацькій чайці

Під вітрилами на справжній козацькій чайці. Черкаські дітлахи мандрували Дніпром на автентичній козацькій залозі, виготовленій за кресленнями човнів ще 17 століття. Під час вітрильної пригоди дітям розповідали про козаків, про їхні походи та бойову славу. Про таке незвичайне підкорення Дніпра більше знають наші кореспонденти. Далі – сюжет із циклу «Літо в Че».

Об’їздила півсвіту та завітала до Черкас. Справжня козацька чайка із навчальною місією допливла до Дніпрових берегів.
Роман Рось, наказний отаман залоги «Козацька чайка «Спас»: «Ми із задоволенням і катаємо, і вчимо, як робити кораблі, і як працювати з вітрилами. Показувати їм якусь реальність живу, щоб вони могли щось робити своїми руками, щоб у них з’являлися якісь нові обрії. Тобто якщо про місію, то натепер вона отака».
До екскурсії під вітрилами діти долучилися охоче. Бо переконані: саме на чайці можна здійснити найзаповітнішу мрію – стати справжнім козаком.
Стас Білоус, учасник екскурсії: «Я займаюся бойовим гопаком, веслуванням, займаюся на шаблях, на різних козацьких видах зброї».
Упродовж мандрівки малечі відкривали таємниці козацько-морської науки, вчили ходити Дніпром, піднімати вітрила, долати морську хворобу. Та найголовніше – стріляти з козацької гармати.
Юрій Сакович, моторист козацької чайки «Спас»: «Спочатку кілька сухих пижів. Бо сухий папір – це на човні рідкість. А потім можна мокрим. Мокре краще. Воно вагу має, звук дає. Що тяжчим закладаєш, то буде гучніше».

Підкорення хвиль і козацької історії малечі неабияк сподобалася. Тому козацьку чайку вони щедро обдарували дружніми на веселими співами.
Чайка – унікальний човен. Це один із перших кораблів, з яких почався український флот.
Іван Забабаха, козак: «Козаки зробили більше, ніж всі посольства разом узятію. Справжній козак – не той, що одягнений якось по-особливому. Це той, хто душею вболіває за свою націю, за свою природу».
До кінця вересня козацька чайка «Спас» у межах мистецького проекту «Відкрий нове море» буде в Черкасах. Козацько-морської науки тут вона навчатиме вихованців Клубу юних моряків. А ще – проводитиме різноманітні майстер-класи для неповносправних дітей і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x