Ціни на зерно знижуватися не будуть

Ціни на зерно знижуватися не будуть

Аграрний фонд і Державна продовольчо-зернова корпорація розвантажують внутрішній ринок зерна. Це сприяє збереженню вигідної для вітчизняних аграріїв ціни на зерно. Зокрема, Аграрний фонд вже «зняв» з ринку понад 1 млн т зерна, кредитуючи виробників на 1 млрд грн ще до початку жнив. Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Іван Бісюк.

– Міністерство агрополітики спрогнозувало теперішню ситуацію на світовому ринку зерна. Тому, аби уберегти вітчизняних виробників зерна від різкого зниження цін на внутрішньому ринку, активізовано діяльність двох державних операторів. Так, Аграрний фонд закупив до державного інтервенційного фонду понад 1 мільйон тонн пшениці урожаю 2013 року. І таким чином зв’язав частину «надлишків» внутрішнього ринку ще до періоду збирання врожаю, − зазначив Іван Бісюк.

Він також додав, що активну роботу продовжує ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація». Установа вже закуповує кукурудзу й ранні зернові за вигідними ринковими цінами. Таким чином, завдяки діяльності цих державних операторів, на внутрішньому ринку зерна вдається запобігти різким коливанням. І головне – продаючи зерно Аграрному фонду й ДПЗКУ, аграрії отримують ринкову вартість зерна.

Що ж до цьогорічних цін на зерно, то в середньому вони на 50 – 70 грн/т нижчі, ніж за відповідний період минулого року. Проте об’єктивних умов для критичного зниження ціни на зерно немає. На сьогодні ринок повертається до своїх середньорічних значень.

– За такого рівня світового виробництва зерна зниження його середньої вартості було очікуваним. При цьому теперішній рівень цін перебуває в межах середньорічних за попередні роки. Так, поточні ціни в середньому на 50 – 70 гривень на тонні нижчі проти відповідного періоду минулого року. Проте, необхідно зауважити, що поточні ціни є на 100 – 200 гривень за тонну вищі порівняно з тими, що були на цю ж дату в 2011 році, − зазначив перший заступник міністра.

Він наголосив, що говорити про критичне зниження цін на зерно сьогодні не можна. Адже ринок повернувся до своїх середньорічних значень.
– Немає об’єктивних умов для дестабілізації ринку в найближчій перспективі. Тому політика деяких зерноторгових компаній на внутрішньому ринку, які різко збивають ціни, є, імовірно спробою психологічного впливу на ринок, ніж аргументованою позицією, − додав перший заступник міністра.
Нині на внутрішньому ринку залежно від регіону пшениця 3-го класу коштує від 1470 до 1800 грн/т, фуражна пшениця 6-го класу – від 1340 до 1610 грн/т. Ціни зернотрейдерів на ячмінь становлять від 1420 до 1600 грн/т.

Ціни на зерно знижуватися не будуть
Заступник голови Черкаської облдержадміністрації Анатолій Івашкевич прокоментував ситуацію так:

«Ціни на зерно залежать як від внутрішньодержавних факторів, так і від ситуації на зовнішніх ринках. Враховуючи те, що цьогорічний урожай зернових буде більшим, ніж торік, то вартість зерна дійсно нижча. Та й не секрет, що нині на зовнішніх ринках ціни на зерно теж нижчі. Але в цілому, враховуючи те, що валовий збір зерна буде вищим, і те, що рентабельність сільськогосподарського виробництва на Черкащині традиційно досить висока, то рік для хліборобів має бути успішним.»

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x