Кожен першокласник області отримав дитячий «Кобзарик»

Кожен першокласник області отримав дитячий «Кобзарик»

Унікальне видання творів Тараса Шевченка, проілюстроване художніми роботами черкаських дітей, на День знань одержав кожен першокласник.

Ідея створити таку книгу з нагоди відзначення 200-ої річниці з дня народження поета спершу виникла в працівників Черкаської обласної бібліотеки для дітей. Річ у тім, що маленьким читачам сприймати серйозні твори Тараса Григоровича непросто. Натомість адаптованих збірок не так і багато, та й ті що є – досить скромні й видані ще за радянських часів.

– Тож і з’явилася думка зробити щось яскраве й унікальне, що привабить кожну дитину, – розповідає видавець Ольга Вовчок.

Особливість цього видання в тому, що кожен вірш Шевченка проілюстровано художніми роботами черкаських дітей, у більшості – земляками поета, учнями Шевченківської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю. А також використано твори вихованців Черкаської дитячої художньої школи ім. Данила Нарбута.

– У видання зі ста чотирьох сторінок вміщено роботи сорока п’яти дітей. Кожна – по-своєму унікальна й щира. Біля ілюстрації обов’язково вказували ім’я, прізвище та вік автора, – відзначає пані Ольга. – Книга вийде накладом дванадцять з половиною тисяч примірників. Це – один із найбільших тиражів в області за часи незалежності.
Працювати над виданням розпочали наприкінці травня, а вже за півтора місяця були перші макети. Над розробкою збірника поезій трудилася ціла команда професіоналів: відповідальний редактор Олександр Третяков, редактор Наталя Кіт, художній редактор Віктор Олексенко, коректор Юлія Нікішова, оригінал-макет Любомир Коломієць. Усе в книзі продумано до найменших деталей.

Кожен першокласник області отримав дитячий «Кобзарик»

– Дібрати вірші для дітей молодшого віку було непросто, адже Шевченко по суті не писав для малечі, – розповідає один із упорядників, автор вступного слова Василь Пахаренко. – Але поезія Тараса Григоровича – багатогранна, тож вибрали уривки з великих творів. Використовували найповніший, перевірений, дванадцятитомний збірник поезій Шевченка.

На День знань «Кобзарика» отримав кожен першокласник області – а це 11 685 дітлахів.
– Коли йшов до школи, мені теж дарували книги. Цей далекий дитячий спомин живий і нині, адже подібні моменти запам’ятовуються на все життя, – додає Василь Іванович. – У 2013-му першачки отримали достойний подарунок, і сподіваюся така акція стане традиційною і не обмежиться одним роком.

Справді унікальним називає цей проект директор департаменту освіти й науки Галина Гаврилюк.
– Перебуваючи на підсумковій колегії показала видання в Міністерстві освіти й науки, книга викликала щирий захват, – відзначає Галина Гаврилюк. – Тож другого вересня на відкритому телеуроці, що проходитиме в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка і який проводитимуть знані шевченкознавці, буде презентовано й «Кобзарик».
Галина Миколаївна зізнається, що навчаючись у школі, навіть і не мріяла тримати в руках таку оригінальну, унікальну й цікаву книгу.
– Сподіваюся, що як тільки книги розійдуться, буде віддруковано новий тираж, адже «Кобзарик» має бути в кожній сім\’ї, де виховується малеча, – додає Галина Гаврилюк.

Заступник голови облдержадміністрації Тетяна Прітченко переконана, що «Кобзарик» став незабутнім подарунком для кожного наймолодшого учня області.
– Не сумніваюся, що цю книгу кожен збереже на довгі-довгі роки, – відзначила Тетяна Федорівна.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x