Унікальне видання творів Тараса Шевченка, проілюстроване художніми роботами черкаських дітей, на День знань одержав кожен першокласник.
Ідея створити таку книгу з нагоди відзначення 200-ої річниці з дня народження поета спершу виникла в працівників Черкаської обласної бібліотеки для дітей. Річ у тім, що маленьким читачам сприймати серйозні твори Тараса Григоровича непросто. Натомість адаптованих збірок не так і багато, та й ті що є – досить скромні й видані ще за радянських часів.
– Тож і з’явилася думка зробити щось яскраве й унікальне, що привабить кожну дитину, – розповідає видавець Ольга Вовчок.
Особливість цього видання в тому, що кожен вірш Шевченка проілюстровано художніми роботами черкаських дітей, у більшості – земляками поета, учнями Шевченківської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю. А також використано твори вихованців Черкаської дитячої художньої школи ім. Данила Нарбута.
– У видання зі ста чотирьох сторінок вміщено роботи сорока п’яти дітей. Кожна – по-своєму унікальна й щира. Біля ілюстрації обов’язково вказували ім’я, прізвище та вік автора, – відзначає пані Ольга. – Книга вийде накладом дванадцять з половиною тисяч примірників. Це – один із найбільших тиражів в області за часи незалежності.
Працювати над виданням розпочали наприкінці травня, а вже за півтора місяця були перші макети. Над розробкою збірника поезій трудилася ціла команда професіоналів: відповідальний редактор Олександр Третяков, редактор Наталя Кіт, художній редактор Віктор Олексенко, коректор Юлія Нікішова, оригінал-макет Любомир Коломієць. Усе в книзі продумано до найменших деталей.
– Дібрати вірші для дітей молодшого віку було непросто, адже Шевченко по суті не писав для малечі, – розповідає один із упорядників, автор вступного слова Василь Пахаренко. – Але поезія Тараса Григоровича – багатогранна, тож вибрали уривки з великих творів. Використовували найповніший, перевірений, дванадцятитомний збірник поезій Шевченка.
На День знань «Кобзарика» отримав кожен першокласник області – а це 11 685 дітлахів.
– Коли йшов до школи, мені теж дарували книги. Цей далекий дитячий спомин живий і нині, адже подібні моменти запам’ятовуються на все життя, – додає Василь Іванович. – У 2013-му першачки отримали достойний подарунок, і сподіваюся така акція стане традиційною і не обмежиться одним роком.
Справді унікальним називає цей проект директор департаменту освіти й науки Галина Гаврилюк.
– Перебуваючи на підсумковій колегії показала видання в Міністерстві освіти й науки, книга викликала щирий захват, – відзначає Галина Гаврилюк. – Тож другого вересня на відкритому телеуроці, що проходитиме в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка і який проводитимуть знані шевченкознавці, буде презентовано й «Кобзарик».
Галина Миколаївна зізнається, що навчаючись у школі, навіть і не мріяла тримати в руках таку оригінальну, унікальну й цікаву книгу.
– Сподіваюся, що як тільки книги розійдуться, буде віддруковано новий тираж, адже «Кобзарик» має бути в кожній сім\’ї, де виховується малеча, – додає Галина Гаврилюк.
Заступник голови облдержадміністрації Тетяна Прітченко переконана, що «Кобзарик» став незабутнім подарунком для кожного наймолодшого учня області.
– Не сумніваюся, що цю книгу кожен збереже на довгі-довгі роки, – відзначила Тетяна Федорівна.