Третя міська лікарня потребує негайних реформ

Третя міська лікарня потребує негайних реформ

Черкаська третя міська лікарня вже декілька років поспіль стає причиною виникнення чуток про надання некваліфікованої медичної допомоги серед пацієнтів. Наприклад, про те, що для її лікарів наявність жовчного міхура уже є показанням для операції хворого? Безліч запитань, до персоналу хотіли би задати медики інших закладів охорони здоров’я. Наприклад лікарі черкаської обласної лікарні дивуються, «чому їм доводиться постійно стикатися із наслідками, наданої у Третій лікарні допомоги?». Або «чому у її інфарктному блоці працюють молоді лікарі, які не можуть прочитати кардіограму?» Чому, проводячи обхід у травматологічному відділенні, обласний травматолог виявив, що 6 із 40 хворих прооперовано неправильно? Про своє бачення проблеми «Новій Добі» розповів депутат Черкаської міської ради, голова комісії з питань охорони здоров’я Ігор Валовой.

– Сьогодні медицину Черкас чекає невідворотне реформування – у рамках загального реформування медичної галузі. Саме тому сьогодні так гостро постало питання про подальшу долю Третьої міської лікарні, – констатує Ігор Валовой. – Одним із етапів реформування є створення госпітальних округів – облаштування у кожному регіоні максимально ефективної системи допомоги. У межах кожного госпітального округу має бути лікарня швидкої допомоги, планового лікування та реабілітації, а також хоспіс. У зв’язку із реформуванням постало питання про забезпечення діяльності кожного із медичних закладів міста. Третя міська лікарня Черкас – це той заклад, де сьогодні надається допомога у найпотрібніших випадках і у найбільших обсягах – найбільшій кількості жителів міста, порівняно із іншими лікарнями Черкас. Її поки що не можна назвати повноцінною лікарнею швидкої допомоги – але вона найбільш наближена до цього формату.

Що необхідно зробити передовсім, аби лікарня могла надавати ефективну невідкладну допомогу? По-перше, необхідно докорінно міняти роботу приймального відділення, створивши можливість провести максимальне обстеження хворого для вчасного прийняття ефективного рішення про його лікування. Основна діюча особа приймального відділення сьогодні – медсестра. А там має бути фахівець широкого профілю, досить досвідчений у різних сферах медицини – на кшталт лікаря швидкої допомоги. Бо, якщо до приймального відділення доставили хворого з травмою, а хірурги перебувають на операціях – хто огляне цього хворого?

– У Третій лікарні є відділення, яких не повинно бути у лікарні швидкої допомоги (гастроентерологічне, ревматологічне), але немає відділень, які повинні бути обов’язково (отоларингологічне, урологічного – оскільки дуже багато ургентних хворих саме такого профілю), – каже Ігор Валовой. – Сьогодні ургентних хворих із нирковими проблемами «Швидка допомога» доставляє до Першої міської лікарні – але якщо це нічний час, то у лікарні може не виявитись потрібного лікаря, бо сьогодні чергує інший фахівець. Чому хворий має страждати?..
Щоб перевести ургентні відділення до Третьої міської лікарні – не потрібні зайві кошти – і площ там також вистачає.

Третя лікарня – це той заклад де повинні працювати найкращі, найбільш досвідчені і найбільш підготовлені лікарі. Коли лікують планового хворого – у лікарів є час на роздуми і прийняття рішень. А коли ситуація термінова – люди повинні бути досить кваліфікованими, аби оперативно прийняти рішення, діяти швидко і професійно. Такі кадри у Третій лікарні є, однак потрібна нормальна система управління закладом.
– Зрозумійте – все те, про що я говорю, зафіксовано нормативними документами МОЗ, проте у лікарні чомусь цього не робиться, – підсумував депутат. – Ми приїхали з перевіркою – і нам не змогли показати локальних протоколів – первинних схем огляду, діагностики і лікування хворого – їх там немає взагалі. А саме стандартизація сьогодні є необхідним кроком до підвищення якості надання допомоги. Є певні світові стандарти у кожній галузі медицини, відпрацьовані і перевірені часом – за якими 99% хворих отримає позитивний результат. Але, якщо лікар діятиме навпаки – поза стандартами – шанс матиме значно менше число хворих.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x