Телефонні шахраї бояться запитань

Телефонні шахраї бояться запитань

Схема шахрайства за допомогою мобільного зв’язку вже досить відома, але продовжує спрацьовувати. Зловмисники телефонуть на мобільні телефони громадян, представляються працівниками міліції й повідомляють, що хтось із їхніх рідних вчинив правопорушення: наприклад, з кимось побився, пошкодив майно, вів себе по-хуліганськи в громадському місці. Наразі він нібито перебуває у відділку міліції, і вирішується питання про порушення проти нього кримінальної справи. Далі шахраї пропонують родичам заплатити за те, аби порушника не притягували до відповідальності. Грошова винагорода, яку треба перевести на картковий рахунок, становить зазвичай від 3 до 8 тисяч гривень. Цікава особливість: телефонують переважно під вечір або вночі, розраховуючи, що люди втратять пильність і здоровий глузд і одразу кинуться рятувати свого родича.

І ще: злочинці не користуються для перерахунку своїми картками, а використовують інших власників карток, причому, як правило, «втемну». Їхніми картками користуються без їхнього відома, позичаючи їх на деякий час і після проведення банківських перерахувань повертаючи назад. Тож варто замислитись тим, у кого раптом просять банківську картку на деякий час.

– Щоб не стати жертвою таких шахраїв, потрібно не розгубитися, зібратися з думками, – радить т. в. о. начальника відділу боротьби з кіберзлочинністю УМВС в Черкаській області підполковник міліції Ігор Тининика, – і просто поцікавитися, у якому саме відділку міліції ваш родич чи друг. Спитайте адресу відділку, прізвище міліціонера, який вам телефонує. Попросіть його передзвонити ще раз через деякий час. Тим часом ви встигнете зателефонувати на 102 і з’ясувати, чи є такий відділок міліції, чи працює там такий співробітник, чи справді там ваш затриманий родич. Також варто зателефонувати вашому родичу, про якого вам повідомили, що він затриманий. Злочинці переважно не готові до таких запитань, вони розраховують на вашу розгубленість, на нічний час. Ваша впевненість і спокій можуть зруйнувати їхню шахрайську схему.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x