Зайва вага може бути спричинена спадковістю

Зайва вага може бути спричинена спадковістю

Мені 47 років, і все життя я була стрункою, а зараз без причин набираю вагу. Напишіть, чи може це провокувати якесь захворювання?
Ольга К., Звенигородський район
– Ожиріння буває різним. Набрати вагу можна просто переїдаючи, однак часто це пов’язано із захворюваннями, зокрема щитовидної й підшлункової залоз, наднирників, шлунково-кишкового тракту, з цукровим діабетом, астмою тощо. Тож треба лікувати, насамперед, причину ожиріння, – пояснила головний позаштатний ендокринолог області, кандидат медичних наук Ірина Бондарець. – Наголошую: лише лікар зможе допомогти схуднути, самій людині цю проблему не вирішити. Методів схуднення є багато, й не лише дієтотерапія.
За словами Ірини Анатоліївни, українці дійсно товс¬тішають. Гіподинамія, калорійна їжа, стреси – чинники, які впливають на нашу фігуру й не найкращим чином.
На запитання, чому гладшають люди старшого віку, ендокринолог відповіла, що важко знайти жінку чи чоловіка після 40 років, які б не пережили стрес або не мали захворювань, та й фізична активність з віком знижується.
Тим часом міжнародна група вчених розкрила таємницю гена, який різко збільшує вірогідність ожиріння в кожної шостої людини. Дослідження доводить, що саме через дію гена жирна їжа має більш привабливий вигляд, а рівень греліну – гормону, який викликає в людини почуття голоду, – підвищується. Експерти вважають, що зупинити набирання ваги можна завдяки лікам, які контролюватимуть рівень греліну.
Усі люди мають два гени FTO – по одному від кожного з батьків. Кожен з цих генів перебуває у формі або \”високого ризику\”, або \”низького ризику2. Ті, у кого обидва гени FTO мають форму \”високого ризику\”, на 70% частіше страждають від ожиріння, ніж ті, у кого обидва гени мають форму \”низького ризику2. Тож на ожиріння надзвичайно сильно впливає спадковість.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x