Керівництво Черкас звернулося до уряду по допомогу

Керівництво Черкас звернулося до уряду по допомогу

Черкаські котельні найближчим часом можуть зупинитися. Про це «Новій Добі» повідомили в прес-службі Черкаського МВК.]«Новій Добі»[/url] повідомили в прес-службі Черкаського МВК.
\”Незважаючи на те жоден із черкаських об’єктів теплопостачання (КПТМ «Черкаситеплокомун-енерго», ВП «Черкаська ТЕЦ») не мають заборгованості за спожитий газ перед НАК «Нафтогаз України», їх можуть позбавити газопостачання. Якщо це станеться, місто може опинитися у крижаному полоні щонайменше на кілька днів. Аби запобігти виникненню надзвичайної ситуації, керівництво Черкас звернулося до керівництва країни, зокрема до Прем’єр-міністра України М.Я. Азарова, Віце-прем’єр-міністра О.Ю. Вілкула, з проханням втрутитися у ситуацію з постачанням природнього газу\” – говориться в повідомленні.

«Враховуючи те, що теплопостачальні підприємства не мають заборгованості за спожитий природній газ понад різницю в тарифах, прошу Вас втрутитись у ситуацію щодо виділення лімітів на придбання природнього газу для населення, який необхідний для стабільного теплопостачання Черкас», – говориться у листі на ім’я керівників держави за підписом секретаря Черкаської міської ради Віктора Білоусова.

Зі свого боку, керівництво обласного центру в неділю, 6 жовтня зібрало екстренне засідання комісії з цього питання. Як результат, комісія заборонила ПАТ «Черкасигаз» виконувати будь-які дії, пов’язані з відключенням об’єктів теплопостачання.
Крім того, комісія звернулася до правоохоронних органів, зокрема до прокурора міста Олександра Маслюка з проханням перевірити законність можливого відключення котелень працівниками ПАТ «Черкасигаз» та начальника УМВС України в Черкаській області Володимира Ліпандіна організувати охорону об’єктів теплопостачання КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» та ВП «Черкаська ТЕЦ» «Черкаське хімволокно», аби запобігти відключенню їх від газових мереж.
Нагадуємо, у зв’язку з раннім похолоданням опалювальний сезон у Черкасах розпочався раніше. Станом на сьогоднішній ранок 100% шкіл, лікарень та дитячих садочків міста отримали тепло.

Проте найзагрозливішою проблемою цьогорічного опалювального сезону залишається питання забезпечення котелень природнім газом – для їхньої стабільної роботи в осінньо-зимовий період Черкащині загалом потрібно 217, 2 мільйонів метрів кубічних природнього газу, тоді як НАК «Нафтогаз України» планує виділити лише 119, 9 мільйонів.
Як підкреслив Віктор Білоусов, сьогодні існує реальна небезпека того, що найближчим часом НАК «Нафтогаз України» може відключити об’єкти теплопостачання міста.

За словами заступника міського голови Павла Карася, ні КПТМ «Черкаситеплокомуненерго», ні ВП «Черкаська ТЕЦ» не мають заборгованості за спожитий газ перед НАК «Нафтогаз України». Сьогодні всі котельні міста працюють у встановленому режимі, і якщо газопостачання зупиниться, то повторний запуск системи можливий лише через декілька днів, що призведе до соціальної напруги та надзвичайної ситуації в місті.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x