На Смілянщині завалилася партизанська землянка

На Смілянщині завалилася партизанська землянка

Музей бойової слави партизанського загону потребує якнайшвидшого ремонту. Про це повідомляє власний кореспондент “Нової Доби”.

Руйнування виявили учасники науково-практичної конференції вчителів історії Смілянського міського відділу освіти «Партизанський рух на Смілянщині». Учителів повезли до відновленої штабної партизанської землянки в селі поблизу Малого Старосілля і виявилося, що її стеля обвалилася.

Голова Смілянського районного осередку Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні Сергія Тимофієва, який займався відновленням штабної землянки бази диверсійно-організаційного партизанського загону особливого призначення ім. Пожарського каже, що не сподівався на те, що унікальний об’єкт буде зруйнований.

– Востаннє я тут був з учнями Смілянської школи №15 в середині червня цього року, – розповідає пан Сергій. – Звернув увагу на те, що сволок пошкодив грибок, і він прогнувся. А в землянці, крім усього, розташований музей бойової слави партизанського загону. Тому я відразу написав листа голові Смілянської райдержадміністрації Василеві Бугаєнку. Нагадав йому, що землянка є, напевне, єдиним, що зберігся і був відновлений, об’єктом Другої світової війни на території Черкащини. Просив його допомоги замінити сволок. У протилежному разі передрікав обвал. На жаль, як бачите, не помилився. Бо ремонту зроблено не було.. Таке враження, що історія в нас нікому не потрібна. А на чому тоді виховувати молодь, любов у неї до рідного краю, патріотизм? У штабній землянці я провів для школярів більше 50 екскурсій. Бачив, як горіли очі в дітей, коли розповідав їм про подвиги загону. А тепер вони побачать руїну. До речі, завалився вхід і до унікальної печерної церкви Ірдинського Виноградського Успенського монастиря.

Варто зауважити й таке: через обвал стелі штабної землянки довелося скасувати приїзд на Смілянщину на День партизанської слави гостей із Краснодона. Саме там під час війни розташовувалася спецшкола, семеро випускників якої на чолі з Дмитром Горячевим закинули на Смілянщину. Вони згуртували розрізнені партизанські загони в один потужний кількістю до тисячі бійців. І з серпня по грудень 1943-го року партизани загону ім. Пожарського знищили майже півтисячі гітлерівців, пустили під укіс 13 паровозів і 109 вагонів, роздали населенню 200 т хліба, який відбили на німецьких складах у Млієві, тощо. У грудні 1943-го року загін захопив плацдарм у районі Свидівка, де і з’єднався з підрозділами Радянської армії.

Щоправда, завідувачка Смілянського районного відділу культури Алла Нечипоренко повідомила, що це питання вже на контролі в першого заступника голови Смілянської райдержадміністрації Віктора Золотоверхого, знайдено спонсора, тож за сприятливої погоди землянку відреставрують.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x