Більше чверті мільйона гривень отримала Черкащина

Більше чверті мільйона гривень отримала Черкащина

За 9 місяців 2013 року вилучено з сільськогосподарського обігу 9,25 га сільськогосподарських угідь з нарахування 200,08 тис.грн. втрат сільськогосподарського виробництва. В той же час Черкащина отримала 267,81 тис.грн, які надійшли у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського виробництва. Про це “Новій Добі” розповіли в Держземагенстві в Черкаській області.

– Якщо землі сільськогосподарського виробництва (рілля, сіножать, пасовища чи багаторічні насадження) відводяться із зміною їх цільового призначення (під забудову чи на інші потреби не пов\’язані з сільськогосподарським виробництвом), громадянин або юридична особа, що буде їх використовувати, має сплатити до бюджету ті кошти, які втратить на цьому сільське господарство, – розтлумачує Людмила Пазинич, заступник начальника відділу землеустрою й охорони земель Держземагенства у Черкаській області. – Є відповідна постанова Кабінету Міністрів України, яка визначає, скільки коштує гектар ріллі або сіножаті. Звісно, при цьому враховується якість грунту й багато інших факторів, що впливають на вартість землі.

Наразі на рахунках місцевих рад Черкаської області акумульовано майже 9,98 млн.грн, що надійшли в порядку відшкодування втрат сіль господарського та лісогосподарського виробництва, зокрема, на депозитних рахунках в установах банку – 4,36 млн гривень.

Одним з джерел наповнення місцевих бюджетів є кошти, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, спричинені вилученням сільськогосподарських (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища) та лісогосподарських угідь для використання їх у цілях, не пов\’язаних із веденням сільського та лісового господарства.

Кошти, отримані у порядку відшкодування втрат, згідно з ст.209 Земельного кодексу України, можна використати на освоєння земель для сільськогосподарських та лісогосподарських потреб, поліпшення відповідних угідь, охорону земель, а також на проведення інвентаризації земель та проведення нормативної грошової оцінки земель.

На жаль, зазначають у Держземагенстві, на даний час, не зважаючи на великі обсяги робіт з охорони земель, яки необхідно провести на території області, зазначені кошти залишаються лежати на рахунках місцевих рад та на депозитних рахунках в банківських установах області.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x