Черкащина передостання у рейтингу енергоефективності

Черкащина передостання у рейтингу енергоефективності

Результати Рейтингу Ukrainian Energy Index (UEI) свідчать, що Черкащина посіла 24 місце з 25 можливих за підсумками 2011 року (наразі це найсвіжіші дані Держкомстату). Гірша, ніж у нас, ситуація лише у Ровенській області – вона на останньому місці. Як повідомляє УНІАН, низькі показники енергоефективності нашого регіону (як і Ровенщини) фахівці пояснюють наявністю хімічних підприємств, які вкрай неефективно використовують енергоресурси.

Аналізувалися такі сектори економіки, як промисловість, сільське господарство, сфера послуг та житловий комплекс. Енергоефективність регіонів вираховувалась в відсотковому відношенні до середніх показників енергоефективності у Європейському Союзі, які аналітики взяли за 100 відсотків.
Різниця мід показниками області й європейським еталоном визначає потенціал кожного регіону. Що вона більша, то потенціал регіону нижчий. Зате це означає, що наша область зможе більше зекономити, якщо всерйоз візьметься за свою енергоефективність і захоче наблизитися до стандартів ЄС з енергозбереження.

У трійці лідерів з енергозбереження – Закарпаття, Чернігівська область та Вінниччина. Їхня енергоефективність дорівнює 64,3 %, 63,8 % та 62,9 % відповідно (показиник Черкащини – 43,9% від рівня ЄС). Першість цим регіонам, на думку експертів, забезпечила відсутність у них енергоємких галузей промисловості й висока енергоефективність житлового сектору.

За інформацією «Нової Доби», торік Черкащина посідала 19 місце з енергоефективності, а позаторік – 10.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x