Коли держслужбовцю вигідніше працювати, ніж іти на пенсію?

Я – державний службовець. Чи матиму право на призначення пенсії державного службовця після досягнення 55-и років, якщо на день досягнення цього віку матиму 38 років страхового стажу, зокрема стажу державної служби – 18 років?

Оксана Петрівна, Черкаси

З ухваленням Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», який набрав чинності з 1 жовтня 2011 року, відбулися зміни в пенсійному забезпеченні державних службовців.

Як пояснила заступник начальника управління Пенсійного фонду України в Черкасах Наталія Сергієнко, починаючи з 1 жовтня 2011 року, право на пенсію державного службовця мають жінки, які досягли віку, передбаченого ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», за наявності страхового стажу – 30 років, зокрема стажу державної служби – не менше 10-и років, та які на час досягнення такого віку працювали на посадах державних службовців. Це стосується й осіб, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, що належать до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення такого віку.

Згідно зі ст. 26 Закону про пенсійне страхування, жінки, які народилися з 1 квітня по 30 вересня 1959 року, мають право на пенсію після досягнення ними 58-и років. Вимоги щодо стажу (як страхового, так і державної служби), потрібного для призначення пенсії державного службовця, у жінки виконані. За таких умов право на пенсію, за нормами Закону України «Про державну службу», вона матиме після досягнення 58-и років за умови перебування на посаді державного службовця на дату досягнення цього віку (або незалежно від місця роботи на час досягнення такого віку, якщо на той час вона матиме не менш як 20 років стажу роботи на посадах, що належать до категорій посад державних службовців).

У період до 1 січня 2015 року збережено вік виходу на пенсію жінок після досягнення 55-и років за наявності страхового стажу – не менше 30-и років. Проте таке право мають лише ті жінки, які звільнилися з роботи. У такому разі їм призначається пенсія, згідно із Законом про пенсійне страхування. При цьому розмір їхньої пенсії, обчислений відповідно до ст. 27 та з урахуванням ст. 28 Закону про пенсійне страхування, зменшується на 0,5% за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію.

Жінка досягне 55-и років у 2014 році, тобто, юридично вона, звільнившись з роботи, може скористатися наданим правом виходу на пенсію за нормами Закону про пенсійне страхування після досягнення 55-и років. Проте фактично їй доцільніше продовжувати працювати для набуття в подальшому права на пенсію державного службовця.

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x