На Черкаській ТЕЦ сталася пожежа (ВІДЕО)

На Черкаській ТЕЦ сталася пожежа (ВІДЕО)

Вчора вночі, о 23.45 загорілася трансформаторна підстанція № 4, що знаходилася на території підприємства Черкаська теплоцентраль. Про це кореспонденту “Нової Доби” розповів генерал-майор служби цивільного захисту Віктор Гвоздь, начальник Управління ДСНС України у Черкаській області.

Коли його підлеглі прибули на місце події, там уже в межах захисного обвалування підстанції виникла розгерметизація та витік мастила, яке загорілося. Всього у запасниках ТЕЦ зберігалося 27 тон мастила. Ситуацію ускладнювало те, що на цій трансформаторній підстанції напруга в електромережах сягає 110/6 кВ. Чергова зміна ТЕЦ знеструмила об’єкт. Тоді рятувальники змогли почати гасіння.
– Високий струм був загрозою, пожежні не могли застосувати струмінь води, бо це могло призвести до ще більшої трагедії, – пояснює Костянтин Проценко, помічник начальника ДСНС в Черкаській області.

Проте пінними атаками загорання площею у 100 кв. метрів вдалося загасити, й опів на другу ночі пожежу було повністю ліквідовано.

Генерал-майор служби цивільного захисту Віктор Гвоздь дуже високо оцінив професійність дій своїх підлеглих і пообіцяв подати клопотання до вищого керівництва ДСНС України про нагородження безпосередніх учасників ліквідації пожежі за проявлений героїзм і самовідданість.

Вдячність від усіх мешканців Черкас висловив Павло Карась, заступник міського голови Черкас з питань житлово-комунального господарства.
– Виникла реальна загроза залишення міста без тепла, – сказав він. – Забезпечити теплом місто без Черкаської ТЕЦ неможливо. Портові котельні підтримують тиск у мережах, підвищують температуру, але самостійно забезпечити теплом не змогли б. Будемо робити висновки з цього прикрого уроку. Будемо звертатися до Міненерго, до комісії регулювання енергоринку України з проханням перевірити технічний стан нашої ТЕЦ, бо це без перебільшення об’єкт життєзабезпечення міста Черкаси.

Причини поки що встановлюються. На думку Павла Карася, основна версія – це зношеність обладнання, адже йому вже більше як півстоліття.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x