На відкриття пам’ятника у Тальному не запросили мецената

На відкриття пам’ятника у Тальному не запросили мецената

У центрі Тального з червоного граніту постали Іван Мазепа, Петро Дорошенко, Дмитро Вишневецький (Байда) і Богдан Хмельницький. Задум увічнити гетьманів України й фінансування спорудження пам’ятника належить відомому на Тальнівщині благодійнику й громадському діячеві Володимирові Мовчану. Про це розповідає власний кореспондент “Нової Доби”.

– В Україні, а особливо на Тальнівщині, дуже мало патріотичних пам’ятників, що сприяло б вихованню молоді, – розповів Володимир Петрович. – Мазепа, Дорошенко, Вишневецький, Хмельницький – це гетьмани, які були найбільше пов’язані з нашим краємв. Так, наприклад, Дмитро Вишневецький був старостою Канева й Черкас. Переконаний, що у війську Петра Дорошенка, який родом із Чигирина, воювали козаки з навколишніх сіл – Шаулихи й Гусакового. Тож патріотизм потрібно виховувати на прикладі наших героїв.

Ідея встановити пам’ятник у Тальному виникла у Володимира Мовчана два роки тому. За цей час її втілили скульптори Олександр Іванович і Олександр Олександрович Хівренки та каменяр Василь Іванович Корчов.
На врочисте відкриття монумента, що відбулося минулого тижня, зібралися жителі Тального, учні, студенти, приїхали гості з навколишніх сіл, обласного центру. З промовою виступила заступник голови облдержадміністрації Тетяна Прітченко. На жаль, не було на заході Володимира Петровича Мовчана… Його не запросили. З тієї причини не було й виконавців.
– Приємно чути від людей, що пам’ятник гарний, оригінальний і змістовний. Це для мене головне, – прокоментував ситуацію меценат.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x