31 жовтня – Міжнародний день Чорного моря

31 жовтня – Міжнародний день Чорного моря

Свято було засноване для того, щоб звернути увагу світової громадськості на забруднення одного з найвідоміших морів Євразії. Його максимальна глибина сягає 2,21 км, а протяжність – понад 1 150 км.

За останні кілька десятиліть екологічнй стан Чорного моря значно погіршився. Головна причина такої ситуації постійні промислові викиди, які здійснюють підприємства практично всіх країн, що розташовуються в акваторії Чорного моря.

1996 року представники природоохоронних організацій Болгарії, України, Росії, Туреччини, Румунії та Грузії, розробили стратегічний план щодо реабілітації Чорного моря, суть якого полягала у проведенні різноманітних досліджень морського середовища Чорного моря та визначення основних заходів для його покращення.

31 жовтня – Міжнародний день Чорного моря

27 жовтня 1988 року представники ощадних кас з 29 країн зібралися в Мілані на свій перший Інтернаціональний спеціалізований конгрес.

В останній день конгресу, 31 жовтня, з’явилася ідея на згадку про перші збори ощадних банківських інститутів всіх країн щороку відзначати цей день, як «Міжнародний День Економії» (International Saving Day).

За задумом творців свята, цей день слід присвятити економії в широкому сенсі цього слова: економії часу, сил, дбайливого ставлення до речей і т.п.
У 1989 році «Міжнародний День Економії» офіційно закріплений директивою ООН.

31 жовтня – Міжнародний день Чорного моря

Михайло Олександрович Злобинець народився в Золотоноші 1883 року в родині військового лікаря. Відомий як поет, бандурист, громадський діяч і засновником товариства „Просвіта” в Золотоноші. Друкувався переважно під псевдонімом Домонтович М.

Після Жовтневої революції він викладав у Золотоноському відділені Уманського агрономічного інституту в м. Ірманець, за 10 кілометрів від Золотоноші. Тут він організував ансамбль бандуристів і сам регулярно виступав з ними в концертах. Згодом був репресований і помер на засланні в 1937 р. 1988 р. митця було посмертно реабілітовано.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x