8 листопада – Міжнародний день КВК

8 листопада – Міжнародний день КВК

8 листопада 1961 року в Радянському союзі в чорно-білий телевізійний ефір вийшла перша гра «Клуба веселих та кмітливих». В ті часи навряд чи хтось міг передбачити, що КВК судилося стати найживучішим проектом радянсбкого телебачення і навіть отримати міжнародний статус. Після розвалу СРСР КВК продовжив своє існування в більшості республік СНД.

Прообразом КВК стала передача журналіста Сергія Муратова «Вечір запитань і відповідей». Сама по собі вона була величезним нововведенням на тодішньому телебаченні, оскільки транслювалася в прямому ефірі. Ведучий задавав запитання, а відповідали на них глядачі. Проект швидко здобув популярність, але проіснував недовго. 1957 року його закрили.

Через чотири роки, 8 листопада 1961, кілька колишніх творців передачі «Вечір веселих запитань» випустили нову телепередачу КВК. Вона відразу здобула шалену популярністб. По всій країні виник КВК-рух. Як наслідування передачі, ігри КВК влаштовувалися в школах, піонерських таборах тощо. Відбірні турніри КВН проходили у вищих навчальних закладах по всій країні, на телебачення попадали кращі команди. Зрештою гострі на язик гумористи остаточно набридли КДБ, і наприкінці 1971 передачу закрили.

Відродили КВК у 1986, на початку періоду Перебудови. Через кілька випусків команди досягли настільки ж високого рівня, що й у КВК 1960-х. З того часу КВК не припиняє розвиватися. Нині не лише на території країн колишнього Радянського Союзу, а й в усьому світі.

Ідея ж відзначати день народження КВК належить його незмінному ведучому і президенту КВК Олександру Маслякову. Сьогодні 8 листопада відзначають не лише гравці, а й усіх, хто причетний до створення, організації та проведення КВК: автори текстів, актори, звукорежисери, хореографи, режисери, редактори, ведучі і звісно вболівальники.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x