Аномальне тепло принесло користь озимині

Аномальне тепло принесло користь озимині

Аномально теплий листопад допоміг озимині якнайкраще підготуватися до зими. Цьому також сприяли помірні дощі, що пройшли тиждень тому. А от дерева навпаки отримали тепловий стрес і почали цвісти. Про те який вплив матиме така погода на врожаї наступного року «Нова Доба» дізналася в Черкаському обласному гідрометцентрі.

– У цілому перша декада листопада на Черкащині виявилася аномально-теплою, з показниками температурного фону на 6..7º вище кліматичної норми, – говорить начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань. – В окремі дні був встановлений рекорд максимальної температури повітря за весь період історії спостережень в області. 7 листопада пройшов помірний дощ, який поповнив вологозапаси верхніх шарів грунту, де формується коренева система. Таких суттєвих опадів не спостерігалося із кінця вересня.

Через таку теплу погоду досі триває активний період вегетації озимини, хоча за багаторічними даними середня дата припинення вегетації 3 листопада. Цієї осені термін переходу, поки що змістився на тиждень. За спостереженнями метеостанцій області на полях, засіяних до 15 жовтня, у озимини спостерігається листоутворення та кущіння.

Аномальне тепло на початку листопада відіграло позитивну роль в розвитку озимих, які перебувають переважно у доброму стані перед зимівлею. Подальший їх стан залежатиме від характеру зими. Однак несвоєчасне тепло негативно позначається на окремих рослинах, в результаті теплового стресу на деревах розпочалося поодиноке цвітіння.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x