У Черкасах більше не буде площ Василя Симоненка та Соборної?

У Черкасах більше не буде площ Василя Симоненка та Соборної?

Відбулося перше засідання оновленої комісії з питань найменування вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів, мостів, інших споруд, розташованих на території міста та встановлення пам’ятних знаків, меморіальних дошок у місті Черкаси Черкаської міської ради. Про результати засідання «Новій Добі» повідомили в прес-службі Черкаського міськвиконкому.

Члени комісії схвалили перейменування площі імені Василя Симоненка на «Сквер визволителів» ( біля перехрестя вулиць Смілянська та Хрещатик ), порекомендувавши для цього міськвиконкому скасувати своє попереднє рішення від 17.10.2003 № 67 «Про створення площі поета Василя Симоненка на його честь в м.Черкаси». На думку членів комісії, ім\’я поета доцільно присвоїти скверу біля будівлі Палацу Одруження, де в 2011 році встановлено пам\’ятник Василю Симоненку.

Не менш актуальним члени комісії вважають і питання зміни назви Соборної площі.
Голова обласної ветеранської організації Володимир Веретільник пояснив, що ідея щодо перейменування центральної площі міста належить ветеранам Великої Вітчизняної війни. Невдовзі, а саме 14 грудня цього року, громадськість відзначатиме 70-річчя звільнення міста від фашистських окупантів, а наступного року – 70-річчя визволення України. Він зауважив, що ветерани, яких нині у місті проживає близько семи тисяч, з них восьмеро – безпосередні учасники боїв за визволення Черкас, наполягають на зміні назви площі Соборна на площу Центральна, оскільки цю назву площа носила в роки окупації Черкас фашистами, тобто, протягом 1941-1943 років.

Рішення комісії носить дорадчий характер. При остаточному прийнятті рішень з вищевказаних питань, буде враховано громадську думку, а проекти рішень департаментом архітектури, містобудування та інспектування будуть винесені на розгляд виконавчого комітету Черкаської міської ради і надалі – на схвалення або відхилення депутатами міської ради.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x