Влада оприлюднила дані про рівень радіації в Черкасах

Влада оприлюднила дані про рівень радіації в Черкасах

Метеостанція Черкаського обласного центру з гідрометеорології, що розташована на території Черкаського аеропорту, днями закінчила дослідження показників радіоактивного забруднення міста. Про результати досліджень «Новій Добі» повідомили в прес-службі черкаського МВК.

Щодня зранку вимірювання проводилися на метеостанції. Протягом доби на марлевий планшет фахівці збирали радіоактивні аерозолі, що випадають на поверхню землі. За допомогою вимірювання радіоактивності знятої марлі вдалося з’ясувати кількість добових радіоактивних випадів. Для оцінки результатів спостережень використовуються норми радіаційної безпеки та контрольні рівні.

ПЕД гамма-випромінення протягом жовтня перебували в межах рівнів, обумовлених випромінюванням природних радіонуклідів – 10 – 15 мкР/год (контрольний рівень – 25 мкР/год). При середньому значенні за місяць 11,8 мкР/год, без суттєвих змін в порівнянні з минулим місяцем поточного року.

Загальна кількість радіоактивних аерозолей, що випадали з атмосфери на поверхню землі (на 1 кв.м.) у вересні становила 41,7 Бк/м2. У порівнянні з серпнем зменшилась в 1,1 рази. Слід зауважити, що високим рівнем радіоактивного забруднення вважається щільність радіоактивних випадів за результатами першого виміру після відбору, що перевищують 110 Бк/м2 за добу.

У відділі екології департаменту житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради запевняють: радіаційна ситуація в м. Черкаси протягом жовтня залишається стабільною.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x