В Черкасах каналізаційний колектор змонували за одну ніч

В Черкасах каналізаційний колектор змонували за одну ніч

Обвідний колектор на місці аварійного працівникам КП «Черкасиводоканал» вдалося змонтувати протягом однієї ночі. Проблема виникла через просідання ґрунтових вод та обвалу землі на зеленій зоні на відстані від проїжджої частини та тротуару по вул. Чигиринській. Аварійна ділянка сягає близько 25 метрів. По це «Новій Добі» розповіли у прес-слубі Черкаського міськвиконкому.

Водоканалівцям вдалося вирішити проблему, не припиняючи подачу водопостачання до осель жителів міста. За словами директор КП «Черкасиводоканала» Сергія Овчаренка, цього вдалось досягти завдяки професійній, злагодженій і оперативній роботі працівників КП «Черкасиводоканал», які відразу зреагували на аварійну ситуацію.

Зокрема, відучора на місці аварії працюють бригади підприємства, які за ніч змонтували обвідну лінію каналізаційного колектора та насос для перекачування стічних вод.

Нині ведуться підготовчі роботи з бурління свердловини для забезпечення водопониження.
– Це потрібно зробити, адже каналізаційний колектор залягає на глибині більше шести метрів, а ґрунтові води перебувають на позначці трьох метрів. Тож для забезпечення доступу до аварійної ділянки потрібно робити водопониження, – пояснив Сергій Овчаренко. – Також зараз монтується додатковий насосний агрегат для стовідсоткового перекачування стічних вод з міста.

Директор КП «Черкасиводоканал» розповів, що каналізаційний колектор по вул. Чигиринський відкачує каналізаційні стоки у 70 відсотків населення Черкас: від мікрорайону «Соснівка», центральної частини Черкас, «Митниці» – аж до району «Д».
– Тому важливість його роботи у належному технічному стані для жителів Черкас – складно переоцінити, – відзначив Сергій Володимирович.

Разом з тим констатував, що, зважаючи на тривалий термін експлуатації колектору, який був зданий в експлуатацію більше сорока років тому, на жаль, з кожним роком збільшується кількість подібних аварійних ситуацій.
Також Сергій Овчаренко повідомив, що під час заміни пошкоджених ділянок колектору замість залізобетонних, які не витримують газової корозії, прокладаються спеціальні поліетиленові труби, які є більш стійкими. Зокрема, термін їх експлуатації сягає більше 50 років.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x