Права на своїх дітей цьогоріч уже втратили півтора десятка черкаських родин

Права на своїх дітей цьогоріч уже втратили півтора десятка черкаських родин

Право на щасливе дитинство. Його для черкаських дітей виборюють соціальні працівники. З початку року під контроль ті взяли більш аніж півсотні дітей із кризових родин. 16 сімейних пар уже позбавили права на батьківство. Забирати чад у біологічних батьків соціальні працівники не поспішають. Та часом горе-батьки не залишають їм вибору. Найчастіше на заваді сімейній ідилії стає алкоголізм. Розповідає Олена Берестенко.

Ганна – мати-одиначка. Виховує 3-річну доньку. На контролі в соціальних служб жінка з вересня. Першими на сполох забили сусіди.

Наталія Молчанович, зав. сектора соціальної роботи служби у справах дітей ЧМР: «Скаржилися сусіди на те, що молода мама, яка виховує малолітню дитину, зловживає алкогольними напоями».

Тепер проблемну родину відвідують щотижня. Перевіряють, чи сита й доглянута малеча.

На камеру самотня мати нарікає на безгрошів’я та відсутність документів.
Ганна, мати-одиначка: «У меня мама в Россию уехала и забрала все бабушкины документы. Мы сейчас не можем ни пенсию получить, ничего абсолютно».

Навести лад у домі мати-одиначка обіцяє за кілька днів. Тоді й запрошує соціальну службу на огляд. Обіцянками годують і в цьому будинку. Спілкуватися горе-матір не виходить. За перемовника в неї – товариш. Той добряче під градусом. На поріг будинку не впускає.

Наталія Молчанович, зав. сектора соціальної роботи служби у справах дітей ЧМР: «У неї є дитина, яка зараз перебуває в Будинку малятка. Я б хотіла подивитися, куди Олена Борисівна хоче забрати дитину».

Перемовник: «Нині це не можливо».
Наталія Молчанович, зав. сектора соціальної роботи служби у справах дітей ЧМР: «Тут склалася така ситуація, що мама, по-перше, нехтувала батьківськими обов’язками, вживала алкоголь, не цікавилась дітьми, їхнім утриманням».
Звичка заглядати в чарку найчастіше стає на заваді сімейній ідилії, кажуть фахівці. Вони щотижня виходять у рейди по кризових сім’ях. Так борються за право дітей на щасливе та сите дитинство.

Віта Шклярук, оперуповноважена кримінальної міліції у справах дітей Соснівського райвідділу: «Відвідуємо, проводимо роботу. У разі виявлення порушень, притягуємо батьків до адміністративної відповідальності за неналежне виховання, навчання і утримання дітей».

Попри такі злочини проти дітей, останніх не поспішають забирати з родин. Відповідно до національної стратегії подолання сирітства, найкраще дитині з біологічними батьками. Та з початку року в Черкасах 16 сімейних пар таки позбавили права на батьківство.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x