До 40 % колодязів області не відповідають санітарним вимогам

До 40 % колодязів області не відповідають санітарним вимогам

Протягом 10 місяців нинішнього року працівники санепідслужби провели 83 перевірки джерел централізованого водопостачання та 28 – нецентралізованого. Порушення виявлені відповідно у 18,1% та 37 % випадків. Основні з них – неналежне утримання зон суворого режиму водозабірних свердловин, розміщення та облаштування джерел нецентралізованого водопостачання, незадовільний санітарно-технічний стан водорозподільних колонок, несвоєчасне проходження профілактичних медоглядів працюючими із числа декретованих контингентів тощо. Про це «Нова Доба» дізналася в державній санітарно-епідеміологічній службі Черкаської області.

За вказаний період із джерел і мереж централізованого водопостачання було досліджено понад 2 тис проб питної води за санітарно-хімічними та майже 2,8 тис. – за мікробіологічними показниками, з них гігієнічним вимогам не відповідали 6,1% та 6,2% проб відповідно, проти 6,4% та 1,8% за аналогічний період минулого року.

Дещо гірша якість питної води у джерелах нецентралізованого водопостачання. Так, гігієнічним вимогам за санітарно-хімічними показниками не відповідали 39,9% із досліджених проб води громадських свердловин та колодязів, що в основному пов’язано з перевищенням вмісту нітратів, за мікробіологічними – 14,3%. Погіршення якості води шахтних та трубчатих колодязів за бактеріологічними показниками в більшості випадків пов’язано з порушенням вимог санітарних норм і правил при їх облаштуванні та експлуатації.

За порушення вимог санітарного законодавства, подачу населенню питної води, що не відповідає гігієнічним вимогам, держсанепідслужбою із посадових осіб стягнено 12 штрафів, на суму 2 465 грн., застосовано 4 фінансові санкції, на суму 1116 грн, тимчасово відсторонялись від роботи 122 працівники.

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x