Черкащанам пропонують стати екскурсоводами

Черкащанам пропонують стати екскурсоводами

Напередодні відзначення 200-річного ювілею Шевченка особливу увагу звернено на підготовку високоякісних кадрів туристичного супроводу. Про це «Новій Добі» повідомили у прес-службі Черкаської ОДА.

Так з 1 лютого за сприяння голови ОДА, провідних вищих навчальних закладів, що готують спеціалістів у сфері туризму, а також наукових співробітників національних та державних історико-культурних заповідників, що розташовані на території Черкаської області, розпочнуться курси із підготовки екскурсоводів по маршрутам, присвяченим 200-річчю від Дня народження Т.Г.Шевченка.

– Для нас, черкащан, двохсотлітній ювілей Шевченка – це найголовніша подія нинішнього року. Наш край відвідуватимуть шанувальники творчості Кобзаря зі всього світу, тож без перебільшення можна сказати, що Черкащина стане візитівкою всієї держави. Для туриста будь який регіон чи місто починається з екскурсовода. Виконуючи доручення Президента України Віктора Януковича про належну підготовку до 200-річчя Шевченка, на Черкащині буде підготовлено до сотні нових спеціалістів. Для нас це ще одна можливість заявити про себе на міжнародному рівні, – наголосив і очільник області Сергій Тулуб.

– Що закарбується в пам’яті назавжди, а що пройде непомітним, що згадуватиметься із захопленням, а що з розчаруванням в більшості випадків залежить від майстерності, фаховості та ерудованості екскурсовода. На сучасному етапі туристичний ринок потребує нових підходів до організації екскурсійної діяльності як одного з видів туристичного продукту – зазначає начальник відділу розвитку туризму та іміджевої діяльності Департаменту інвестиційно-інноваційної політики та зовнішньо-економічних зв’язків Черкаської ОДА Анастасія Скрипченко, констатуючи недостатню кількість таких спеціалістів в офіційній статистиці.

Нагадаємо, що 2013 року Уряд України схвалив Концепцію Державної цільової програми розвитку туризму і курортів на період до 2022 року. Виконання цієї програми дозволить збільшити до 2022 року в два рази кількість в’їзних туристів в Україну – до 50 млн. осіб на рік. За підсумками 2013 року в Україну в’їхало понад 25,9 млн. іноземних туристів, що більш ніж на 5% перевищує показники відповідного періоду 2012 року. На Черкащині, за словами керівника відділу розвитку туризму, збільшення екскурсантів сягнуло 12%.

– Для слухачів курсів з підготовки екскурсоводів розроблена насичена комплексна програма, яка враховує споживчий попит та диференціацію обслуговування, передбачає врахування сучасних тенденцій туристичної галузі, що у свою чергу дозволить гідно прийняти гостей із різних куточків світу, – розповіла Анастасія Скрипченко.

За її словами, курси триватимуть тричі на тиждень протягом місяця, однак головною їх складовою стануть виїзні заняття до Умані, Канева, на Чигиринщину, а також до Звенигородського та Корсунь-Шевченківського районів.

Опанувати професією черкащанам допоможуть такі предмети, як краєзнавство, історія мистецтв Черкащини, заняття з риторики та техніки екскурсійних оповідань, публічних виступів, а також різноманітні майстер-класи та рольові ігри, адже екскурсії є одними із дієвих засобів не лише пізнання історії і культури рідної країни. Вони спрямовані на відродження історичної пам\’яті нації та духовності, виховання національної гордості та любові до батьківщини, формування гармонійно розвиненої особистості, прищеплення загальнолюдських цінностей.

Сьогодні прийом заявок на навчання, яке є безкоштовним, ще триває. Тому заявки вільного зразка приймаються за електронною адресою image_tas@ukr.nrt, а додаткову інформацію можна отримати за телефоном 37-22-48.

Перевага при відборі буде надаватися кандидатам зі знанням іноземних мов. По закінченню курсів за умови успішного складення іспиту перед акредитаційною комісією усі отримають посвідчення екскурсовода державного зразка.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x