У Звенигородці у виставі взяло участь 140 танцівників

У Звенигородці у виставі взяло участь 140 танцівників

Прем’єра хореографічної вистави «Ніч перед Різдвом» за мотивами повісті Миколи Гоголя відбулася нещодавно у Звенигородці. Нагоду зануритися у святкову атмосферу передріздвяної ночі подарували глядачам міста викладацький та учнівський хореографічний колективи дитячої школи мистецтв. Про це власний кореспондент «Нової Доби».

– Цікаві та захоплюючі шоу вже стали у нашому закладі доброю традицією. Щороку напередодні новорічно-різдвяних свят викладачі школи готують для батьків, дітей, глядачів міста концертну програму. У позаминулому та минулому роках шанувальники мистецького таланту переглянули новорічний детектив «Кінець муштрі» та шоу-виставу «Казка про Золоту рибку». Нині ж свій творчий запал продемонстрував хореографічний колектив «Заморочки», який постійно дивує глядачів оригінальними хореографічними композиціями, – розповідає директор Звенигородської дитячої школи мистецтв Людмила Комаренко.

Автор сценарію та режисер-постановник вистави, талановитий хореограф Олександр Луценко більше 20 років життя віддав роботі у школі мистецтв. Порядний, людяний, щирий, своєю енергією та завзяттям він спонукає до творчої роботи як своїх вихованців, так і викладачів. Тож і хореографічна вистава «Ніч перед Різдвом» об’єднала багатьох талановитих творчих особистостей мистецького навчального закладу. Щоправда, сюжет усім відомих «Вечорів на хуторі поблизу Диканьки», за мотивами яких було поставлено виставу, довелося трішки «осучаснювати», вплітаючи у «танцювальну канву» нові хореографічні композиції.

– У співпраці з колегою – викладачем класу хореографії – Тетяною Чорною ми створили оригінальний хореографічний твір. У насиченому сценічному дійстві гармонійно поєдналися як запальні народні, так і сучасні естрадні та циганські танці, козацькі марші. А ще – вальс, менует, полонез, у яких кружляли сповнена величі цариця Катерина ІІ (викладач Таміла Погоріла) з графом Потьомкіним (Володимир Чорний) та придворна знать у царському палаці у Петербурзі. Частку своєї душі і таланту вклали у створення вистави Наталія Чередник, Сергій Осадчий, Інга Загородня, Ольга Строїн, а реквізит для «Ночі перед Різдвом» довелося виготовляти власноруч із матеріалів, які були напохваті.
Аби глядачі сповна відчули український національний колорит, не шкодували власних сил та уміння і мої колеги-художниці Лариса Тітаренко та Лілія Стовповенко, – розкриває секрети режисерської праці Олександр Анатолійович.

– А про наших юних танцюристів – у виставі брали участь майже всі 140 учнів класу хореографії – годі говорити! – доповнює розмову Тетяна Чорна. – Із яким артистизмом танцювали Вікторія Ярова (Оксана), Богдан Бовенко (Вакула), Хафіан Каріна (Чорт), Василь Антонюк (Голова), Данило Тимчак (Дяк), Каріна Пушкіна (Солоха) та Дамир Науменко (Коза)! Це було просто фантастично!

Найкращою відзнакою мистецького таланту та майстерності виконавців стали бурхливі оплески та щирі відгуки глядачів.

– Мої доньки були ученицями школи мистецтв, тож я щороку відвідую прем’єри новорічних вистав та хореографічних постановок. Відрадно, що тут працюють творчі талановиті викладачі, які віддають своїм учням знання, вміння, любов до прекрасного, – ділилася враженнями після перегляду вистави звенигородчанка, учасниця фольклорно-обрядового ансамблю «Журавка» Валентина Подолян.

Алла Слинько

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x