Кожен десятий рентгенапарат області – несправний

Кожен десятий рентгенапарат області – несправний

Цьогоріч ДП «Черкасистандартметрологія» зможе проводити нові види досліджень ефективності дії медичних засобів та обладнання у медичних закладах області.

– Нещодавно ми придбали прилад, що може перевіряти потужність магнітного поля у фізіотерапевтичних приладах. І плануємо розпочати нові види досліджень медичного обладнання у лікарнях та поліклініках області – а саме, апаратури для проведення магнітотерапії, – констатує директор ДП «Черкасистандартметрологія» Михайло Ісаєнко.

– У нас уже були випадки звернень з проханням про перевірку такого обладнання – і виявлялося, що магніт не видає потрібну для лікування потужність магнітного поля, тому необхідно збільшувати час процедури, – зазначає начальник сектору з ремонту та обслуговування медичної та спеціальної техніки ДП «Черкасистандартметрологія» Галина Харенко. – Якщо під час електролікування пацієнт ще може по своїх відчуттях якось оцінити дієвість процедури, то дію магнітного поля людина ніяк не відчуває, тож доказовість ефективності дії апарату тут надзвичайно важлива.

– Протягом усього минулого року ми проводили комплексну перевірку рентгенівських апаратів лікарень та поліклінік області на дозоформуючі параметри, адже від їхнього технічного стану залежить і доза випромінення, – розповідає Михайло Ісаєнко. – Якщо у 2012 році ми перевірили лише 14 рентгенівських апаратів, то за 2013 рік – 104. Несправними виявились до 10% перевірених апаратів. Загалом, ми перевірили лише половину всіх рентгенівських апаратів області – оскільки у лікарень часто немає коштів на перевірку і ремонт обладнання. На сьогодні за проведені нами роботи у медичних закладах області держбюджет залишається нам винен півмільйона гривень.

– Цього року плануємо освоїти також ще один вид повірок – захисних засобів, що застосовуються при рентгенівських обстеженнях – на їх можливість захищати пацієнта під час дослідження від рентгенівського опромінення, – констатує Галина Харенко. – Крім того, ми подали запит до обласного Департаменту охорони здоров’я, щоб отримати перелік косметологічних кабінетів, у яких можуть бути солярії та провести перевірку цього обладнання на дози випромінення. Адже самостійно за повіркою свого обладнання до нас звернулися лише 2 косметологічні кабінети – з усіх тих, що діють в області.

Сьогодні людям необхідно знати: звертаючись до лікувальних закладів або приватних кабінетів за діагностикою чи лікуванням, вони мають повне право вимагати показати їм документ про повірку або протокол перевірки вихідних параметрів медичного обладнання – як доказ придатності виконання ним своїх функцій.

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x