Купуючи «б\\у» іномарку, перевіряйте, чи вона розмитнена

«Нещодавно купив з рук іномарку. Друзі радять перевірити, чи пройшла вона процедуру розмитнення. Як і де це можна зробити?»

Іван М., Чигиринський район

– Експертна служба УМВС України в Черкаській області неодноразово зверталася до автовласників із застереженням щодо обміркованого ставлення до покупки потриманого автомобіля, – говорить начальник сектору комплексного дослідження транспортних засобів НДЕКЦ при УМВС України в Черкаській області Микола Панченко. – У зв’язку із зміною законодавства в частині введення екологічного податку на утилізацію транспортних засобів різко зменшився легальний імпорт потриманих автомобілів із країн західної Європи. Однак нелегальний імпорт лише набирає обертів. Інтернет-сайти наповнені оголошеннями про продаж нерозмитнених автомобілів популярних марок в доброму стані за досить низькими цінами. Спритні ділки виготовляють фальшиві реєстраційні документи і номерні знаки досить високої якості та перепродують такі автомобілі вже за цінами, близькими до ринкових. Пересічному покупцеві самотужки виявити підробку документів чи ідентифікаційних номерів вузлів автомобіля практично неможливо. Прагнучи зекономити свої кревні на перереєстрації автомобіля в ДАІ, більшість довірливих покупців погоджується на оформлення нотаріального доручення або ж купує автомобіль, як кажуть, за технічним паспортом. Саме тут вони і потрапляють на гачок шахраїв. В подальшому при нагляді за дорожнім рухом співробітники ДАІ виявляють такі нелегальні автомобілі та затримують їх до з’ясування обставин. В більшості випадків вони конфісковуються судами за порушення митних правил, а викрадені повертаються попереднім власникам без будь-якої матеріальної компенсації. А тому, щоб не потрапити в когорту ошуканих, Експертна служба УМВС України в Черкаській області закликає громадян при купівлі потриманих транспортних засобів за будь-яких умов звертатися до її фахівців та фахівців ДАІ. Знайти їх можна при Звенигородському, Золотоніському, Корсунь-Шевченківському, Смілянському, Уманському, Шполянському та Черкаському реєстраційних підрозділах ДАІ. Вартість послуги по дослідженню одного автомобіля та супроводжуючих його документів від 150 до 200 гривень, залежно від виду транспортного засобу.

Додаткову інформацію з цього питання можна знайти на офіційному сайті НДЕКЦ при УМВС України в Черкаській області е-mail: ndekc@ndekc.ck.ua

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x