У Черкасах половина усіх біл-бордів – незаконні

У Черкасах половина усіх біл-бордів – незаконні

Близько трьох мільйонів гривень на сьогодні становить борг операторів рекламного бізнесу перед міським бюджетом за розміщення на території Черкас об’єктів зовнішньої реклами. Левова частина з них – великоформатні біл-борди, які взагалі мають бути прибрані з центральних частин міста. Як альтернатива, пропонується замінити їх на більш компактні та менші за об’ємом сіті-лайти, рекламні тумби та інші елементи «вуличних меблів».

Про це «Новій Добі» повідомили в прес-службі Черкаської міської ради.

– Така практика досить поширена у розвинених країнах світу, коли зовнішня реклама розміщується з користю для людей: на сміттєвих баках, лавочках тощо. До речі, у Черкасах ми теж прагнемо запровадити подібні підходи до розміщення зовнішньої реклами, замість існуючого, можна сказати, хаосу з жахливими біл-бордами, які у буквальному розумінні цього слова заполонили наше місто, – відзначає заступник директора департаменту-начальник управління інспектування департаменту архітектури, містобудування та інспектування Олександр Давиденко.

За його словами, за останні пів року в Черкасах було демонтовано 14 біл-бордів. Переважно – у мікрорайонах «Луначарський», «Соснівський», Південно-Західному районі, на площі 700-річчя, вул. Смілянській, просп. Хіміків тощо. Усі ці об’єкти були демонтовані згідно з відповідними рішеннями виконавчого комітету Черкаської міської ради.

Проте це – лише частина від існуючого обсягу незаконних біл-бордів, які з’явились в останні роки у нашому місті. На часі – ліквідація ще близько 160 біл-бордів у різних мікрорайонах Черкас. Проте нерідко процес законного розчищення міста від самовільної зовнішньої реклами проходить з перешкодами, викликаний небажанням власників нелегальних рекламних конструкцій (на які часом навіть немає жодних дозволів та документів) втрачати чималі прибутки та йти з насиджених місць.

Один з таких – ПП «Вересень +» (у якого нараховано 127 самовільно встановлених біл-бордів). Зокрема, той прикривається рішенням Соснівського районного суду, яким призупинено примусовий демонтаж його об’єктів. Власником цього приватного підприємства є один з депутатів Черкаської міської ради.

Один з таких – ПП «Вересень +» (у якого нараховано 127 самовільно встановлених біл-бордів). Зокрема, той прикривається рішенням Соснівського районного суду, яким призупинено примусовий демонтаж його об’єктів. Власником цього приватного підприємства є один з депутатів Черкаської міської ради.

Як повідомила директор фінансового департаменту Черкаської міської ради Наталія Джуган, з 2006 року міська рада подала 75 позовів до суду на суб’єктів господарювання, які мають заборгованість за договорами на розміщення об’єктів зовнішньої реклами у м. Черкаси на загальну суму близько трьох мільйонів гривень.
Олександр Давиденко розповів, що за останні півроку в місті проведена суттєва робота з інвентаризації усіх об’єктів зовнішньої реклами, встановлення їх власників, а також визначення законності розміщення таких об’єктів на території нашого міста.

– Як з’ясувалось, у Черкасах загалом налічується близько 530 біл-бордів, з яких майже половина – незаконні, – відзначив Олександр Давиденко. – У них взагалі немає жодних дозвільних документів, а також минув термін експлуатації розміщення об’єкту, після чого такі споруди мають бути зняті.
У разі, якщо власники самостійно не прибирають свої біл-борди, це робиться примусово.

– Відповідну роботу здійснює підприємство, з яким міська рада укладає договір на виконання зазначених робіт. Демонтовані об’єкти відвозяться на штрафмайданчик, звідкіля їх власники зможуть забрати лише після сплати витрат за примусовий демонтаж, транспортування та зберігання. Так що власникам рекламних конструкцій дешевше буде прибрати свої незаконні об’єкти самостійно, – наголосив Олександр Григорович.

Перелік власників рекламних біл-бордів у м. Черкаси, об’єкти яких будуть демонтовані найближчим часом:
• ФОП Ніколаєнко В.В. – 11 шт.;
• ТОВ «Петрус-медіа» – 9 шт.;
• ПП «Мост-сервіс» – 7 шт.;
• МП «Соків» – 1 шт;
• Національний університет ім. Б. Хмельницького – 2 шт.;
• ДП «Перехід Аутдор» – 3 шт;
• ПП «Твій стиль плюс» – 1 шт.;
• ФОП «Алєксанова» – 2 шт.;
• ФОП «Попудрібко» – 1 шт;
• ПП «Вересень+» – 127 шт.
• а також 3 безгосподарчих біл-борда вздовж Золотоніського шосе.

Станом на 1 січня 2014 року в Черкасах розміщено 238 рекламних засобів без дозволів, з них 130 рекламних засобів ПП «Вересень+». Окрім того у місті налічується 229 незаконних тимчасових споруд.

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x