Уманчани висловили свою недовіру місцевим суддям

12 Червня 2014, 18:49
0

У середу 11 червня уманські активісти організували акцію висловлення недовіри суддям уманського міськрайонного суду. До акції приєдналися велике число жителів Умані.

Про це «Новій Добі» повідомили власні джерела.

Крім обурення численними випадками несправедливих судових рішень, уманчан підштовхнуло до такої акції ще й систематичне ігнорування суддями одного з основоположних вимог до судової системи: відкритості та гласності.
Спочатку це виразилося в спробі таємного, закритого для суспільства вибору голови суду.

Перше зібрання, що проходило 25 квітня в присутності преси і громадських працівників, не тільки нічого не вирішило, а й закінчилося викликом до зали охорони, причому без жодного на це підстави, просто так, для переляку. Засідання продовжилося 29 квітня, також у присутності преси, громадських працівників – та охорони (!). Але й на цей раз не змогли обрати голову та секретаря зборів! Оголосили перерву на 10 хвилин – а й через півгодини збори не було продовжено. Зате люди помітили, що судді, що закрилися в іншому залі, нібито проводять підготовку голосування. Але урни для цього голосування перебували в першому залі. Судді перейшли в цей перший зал, а на шляху громадян опинилася охорона. І, незважаючи на виклик міліції і написані протестні заяви збори суддів з виборів голови суду так і пройшли в закритому режимі. Більше того, один із суддів спробував перешкодити зйомці з місця події, поламав відеокамеру, були спроби послатися на те, що Черкаський апеляційний суд теж вибирав голову на закритих зборах (як згодом з\’ясувалося – брехав).

Громадський організації міста запросили суддів на зустріч з жителями Умані, але ті не тільки не прийшли, а й не повідомили про причини ігнорування такого запрошення. Після цього голові суду було направлено повідомлення про майбутню акцію з висловлення недовіри суддям Уманського суду.
Уманчани висловили свою недовіру місцевим суддям
До 8 години ранку біля головного входу до суду були розміщені плакати, вивантажені вже всім зрозумілі й звичні символи протесту: шини, бочки, біти. Самооборона була готова припинити можливі провокації. Преса також була готова вислухати, про що йдуть на роботу судді будуть говорити з народом.

Але минав час – а голова суду так і не з\’являвся. Нарешті,коли вони все ж вийшли то виглядали неблискуче. Проте й акція не була спрямована на будь-які радикальні дії.

Таким чином, народ переконався, що без прямих виборів суддів судове співтовариство не вилікуєш. Керівництвом суду обіцяно, що зустрічі з громадськістю будуть відновлені. Проте в уманчан є підстави сумніватися в щирості цих обіцянок. І привід для обурення уманськими суддями ще часто виникатиме.

guest

0 Коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x