500 клієнтам служби зайнятості розповіли про СНІД
На початку грудня в усьому світі відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІД. Вперше його відзначили 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров\’я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров\’я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД. Відтоді це увійшло в традицію, і Україна, серед інших цивілізованих країн, приєдналася до неї.
Служба зайнятості не стоїть осторонь цієї болючої проблеми, і щоб привернути увагу суспільства до неї, наприкінці листопада та на початку грудня в усіх базових центрах зайнятості пройшли відповідні заходи.
Про це «Нова Доба» дізналася в Черкаському обласному центрі зайнятості.
Так, у Шполянському РЦЗ за участю Черкаської обласної асоціації розвитку підприємництва для 18 осіб був проведений семінар «Як зберегти своє здоров’я у вік великих швидкостей. ВІЛ-інфекція – міфи та реальність».
До участі у семінарі «Здоровий спосіб життя – запорука професійних успіхів», який організував Маньківський районний центр зайнятості, було запрошено 23 безробітних. Гостями заходу були лікар-інфекціоніст та лікар-фтизіатр, які розповіли про епідемії ВІЛ/СНІД та туберкульозу, які тісно між собою пов’язані, акцентували увагу на групах ризику, повідомили, яким способом ВІЛ передається від однієї людини до іншої, розповіли про симптоми хвороб та про те, як від них уберегтися. Наголосили також, що для запобігання туберкульозу необхідно один раз на рік проходити флюорографічне обстеження, дотримуватись здорового способу життя, правил праці та відпочинку, уникати стресових та конфліктних ситуацій. Наприкінці заходу запрошеним роздали інформаційні буклети та відповіли на їхні запитання. Всього в області у 29 заходах, приурочених до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, взяли участь понад 500 осіб.
Усім клієнтам ще раз нагадали про те, що здоровий спосіб життя – одна зі складових успіху, а СНІД подолати можна лише шляхом об’єднання зусиль і органів державної влади, і громадськості для його попередження.
