“Черкащанка” привезла гран-прі польського фестивалю

Дата: 31-07-2015, 20:00

“Черкащанка” привезла гран-прі польського фестивалю
Із тріумфом повернувся з Польщі хореографічний ансамбль Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького “Черкащанка”.

Черкаські танцюристи отримали гран-прі на VIII Міжнародному фестивалі музики, мистецтва та фольклору "Подляска Октава Культур" у Білостоці. “Черкащанка” стала єдиним аматорським колективом на фестивалі, удостоєним такої нагороди.
Про це "Нова доба" дізналася від прес-служби Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

Керівник "Черкащанки", заслужений працівник культури України Валентин Луценко розповів, що свої таланти
демонстрували артисти 25 колективів з 12 країн.

– Ми йшли до цього два роки! – не приховує своєї радості Валентин Михайлович. – Торік вже навіть відбір пройшли. Але змогли поїхати до Польщі лише тепер завдяки керівництву університету та освітянській профспілці. Наша “Черкащанка” була “темною конячкою” для журі. Але ми їх вразили ще на першому концерті. Представляючи Шевченків край, підготували композиції, присвячені Тарасу Григоровичу – “Молитва за Україну” і танець на музику Шевченкового “Заповіту”. А “Гопаку” у виконанні “Черкащанки” глядачі аплодували стоячи. Його включили і до програми гала-концерту фестивалю. Перемогу розділили колективи з 9 країн, серед яких лише “Черкащанка” – аматори.

Учасники ансамблю Черкаського національного налагодили зв’язки з колегами-митцями з Польщі, Болгарії та Молдови. Їх запросили відвідати дружні країни з виступами і навіть знятися у кліпі. Валентин Михайлович домовився про відновлення партнерських зв’язків з Бидгощем, містом-побратимом Черкас.

Колектив “Черкащанки” дякує всім, хто забезпечив фінансову підтримку поїздки: своєму університету та його ректору Олександру Черевку, обкому профспілки працівників освіти і науки та особисто її голові Ользі Жалдак, профспілковому комітету університету на чолі з Анатолієм Стеценком.

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького щиро вітає своїх переможців та чекає від них нових перемог!

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода