Щоб добитися скасування злочинних земельних наказів, корсунці перекрили трасу (ФОТО)

Щоб добитися скасування злочинних земельних наказів, корсунці перекрили трасу (ФОТО)

Скандал, пов`язаний із землею, набирає обертів на Корсунщині. Непорозуміння з визначенням користувачів і власників земельних ділянок, які юридично є такими, що знаходяться за межами населених пунктів, загострюється. У п’ятницю, 27 березня, люди перекрили київську трасу з єдиною вимогою до влади: скасувати всі накази на передачу земель в оренду чи власність, стосовно яких виникла скандальна ситуація.

А суть ось у чому: одного дня люди, які десятки років обробляли городи на околицях Корсуня-Шевченківського, дізналися, що тепер не зможуть на своїх наділах садити картоплю, бурячок, морквичку. Словом, усе те, що допоможе заощадити сімейний бюджет. Змінився власник, отож – до побачення… Того, хто взяв в оренду, чи приватизував ту землю абсолютно не цікавила їх думка, адже оборудку оформляли через обласне управління Держземагенства, в обхід місцевої влади. Навіть керівники місцевих громад запевняють: знати не знали, , що таке неподобство відбувалося у них під самим носом: І хоча землі, навколо яких тривають розбірки, знаходяться в місті Корсуні-Шевченківському, але за документацією вони поза його адміністративними межами, адже тут досі користуються планами, розробленими в 1979 році!
Щоб добитися скасування злочинних земельних наказів, корсунці перекрили трасу (ФОТО)
Місяць люди з’ясовують, хто ж конкретно віддав землі, якими вони користувалися багато років. У більшості сімей це важлива підтримка для домашнього бюджету, можливість прогодуватися. Доведені до відчаю, отримуючи від різних структур відповідь за відповіддю, суть яких зводиться до того, що вони не мають впливу на ситуацію, котра керована згори, вирішили блокувати трасу, запросивши провідні телеканали, аби достукатися до найвищих кабінетів. Акція була абсолютно мирною. Водії вантажівок також схвалювали акцію, солідарні з корсунцями:
Щоб добитися скасування злочинних земельних наказів, корсунці перекрили трасу (ФОТО)
Олег, водій фургона з хлібом:

— Правильно роблять. Треба відстоювати свої інтереси. Якщо інакше ніяк — то навіть так! Почекаємо…

Натомість, активісти з розумінням віднеслися до пасажирів автобусів, водіїв автівок, в яких їхали маленькі діти, і їх пропускали.

Треба сказати, що це питання не раз гостро піднімалося на різноманітних засіданнях у Корсунь-Шевченківській райдержадміністрації, на сесіях районної ради. Адже земельна колізія виникла не лише у Корсуні, а й в ряді сіл району, і в смт Стеблеві. Призначений на початку лютого голова РДА Валерій Заболотній взяв на особистий контроль це питання. Однак досі висновок був один: спритні громадяни скористалися можливістю, наданою їм «законодавчою нішею». Надзвичайно «вчасно» було проведено ще й загальну інвентаризацію земель, до якої останні кілька років спонукала місцеві ради обласна влада.
Щоб добитися скасування злочинних земельних наказів, корсунці перекрили трасу (ФОТО)
Багато запитань у землекористувачів до колишнього очільника району Володимира Зуєнка, який керував Корсунь-Шевченківською РДА в 2014 році. Багато людей кажуть, що він не міг не знати, що землі розбирають. Однак В. Зуєнко, який нині головує в Народній раді Корсунщини, наполягає, що його вини в цьому немає:
Щоб добитися скасування злочинних земельних наказів, корсунці перекрили трасу (ФОТО)
— Від 1 січня 2013 року повноваження розпоряджатися землями за межами населених пунктів змінами в законодавстві були передані обласним управлінням Держкомзему. Їм інформацію надавали районні управління, тож у мене особисто багато запитань до тодішнього керівника районного Держкомзему Ярослава Сколоти, який не повідомляв ні мене, ні голів місцевих громад про ці оборудки. Останнім часом Сколота виконував обов’язки керівника земельного управління Полтавщини, і вже там встиг «відзначитися» такими ж скандалами, як у нас…

Насправді, пояснюють фахівці, причетні до цих справ люди фактично і законів ніби ніяких не порушили… АЛЕ порушили всі можливі моральні норми, наклали одноосібно лапу на власність громади. І особливо боляче ця проблема б’є тепер ще й по учасниках АТО, які не можуть отримати обіцяну державою землю за захист її східних рубежів, маючи на це першочергове право, визначене Законом. Лише у Корсуні-Шевченківському на свої заяви до міської ради 10 учасників АТО отримали відповідь, що в адмінмежах міста землі для них немає.
Щоб добитися скасування злочинних земельних наказів, корсунці перекрили трасу (ФОТО)
За інформацією Головного Управління Держземагенства в Черкаській області, про надання земель сільськогосподарського призначення у власність та оренду по Корсунь-Шевченківському району Черкаської області за період з 1 січня 2013 року і по даний час (за період упродовж якого землями за межами міста, селища та сіл розпоряджалася область), обласним управлінням Держземагенства в Черкаській області було прийнято понад 4 сотні розпорядчих наказів по наданню землі в Корсунь-Шевченківському районі на площу майже 2000 гектарів. З них «оскандалилися» 4 сотні гектарів. Зокрема — 194 га в адмінмежах Зарічанської сільської ради, у Стеблеві — 7, 2 га (пасовища на Леваді), у Корсуні-Шевченківському 6 гектарів біля МРЕО, 2 гектари уздовж траси, за афганськими будинками, 2 в урочищі Сівач, 40 гектарів за Вітряком, чотири в межах Моринської сільради, у Яблунівці, де проводили торік Трактор-Фест, — 6 гектарів…
Щоб добитися скасування злочинних земельних наказів, корсунці перекрили трасу (ФОТО)
Примітно, що власниками або орендарями скандальних наділів стали жителі інших областей, відомо лише про трьох корсунців. Решта наділів оформлені на жителів Києва, Богуслава, Очакова (це, наприклад, Стеблівське пасовище). Варяги, які наклали лапу на землю в Яблунівці, де торік проводився трактор фест, з різних місць України. Є з Дніпропетровської області, проживають там в селі Надєждівка Криворізького району, інший з Рівненщини, Гощанський район село Дроздів. Є й ближчі – з Черкас. Городи в урочищі Сівач забрали кияни, 4 гектари поблизу Моринців над трасою забрали кияни і черкасці…
Щоб добитися скасування злочинних земельних наказів, корсунці перекрили трасу (ФОТО)
Ходіння по мукам у пошуках справедливості корсунців остаточно переконало в необхідності радикальних дій, каже одна з ініціаторів акції Світлана Коновалюк.

– Ми не віримо вже нікому, стомилися від паперової тяганини. А городи треба садити сьогодні-завтра. Тому і вирішили на кілька годин спинити рух автомобілів на Київській трасі, сподіваючись на увагу найвищих чиновників та нардепів. Може нарешті вони таки почнуть думати про простих людей? А то б’ють кожен себе в груди перед виборами, мовляв «я за народ». А тільки дісталися до корита – зразу за нас забувають!
Щоб добитися скасування злочинних земельних наказів, корсунці перекрили трасу (ФОТО)
Інша активістка Світлана Гриб з обуренням звертається до обласних чиновників:

– Нам зараз кажуть, що садити городи треба, але треба бути готовими і охороняти їх… То, може, нехай батьки тих солдатів, які зараз служать в АТО, їм передзвонять і скажуть, нехай вони покинуть воювати, а прибудуть сюди, до нас, і допоможуть охороняти городи?…

В.о. начальника обласного управління Держкомзему Сергій Савченко, який приїхав у Корсунь поспілкуватися з учасниками акції, півгодини пояснював людям, як їм діяти. Змалював кілька виходів із ситуації. Перший люди сприйняли «вштики» — вони не хочуть, аби замість оброблених ними чистих і удобрених городів надали їм ділянки в іншому місці. Другий варіант підтримали: зібрати документи і подати заяви в суд для встановлення справедливості. Вивчивши уважно договори оренди ображених корсунців, обласний чиновник заявив, що справа не безнадійна, і є великі шанси її виграти. А до того часу пообіцяв дати вказівку не дозволяти продаж «скандальних» земель. Юридичну ж допомогу в оформленні заяв нададуть фахівці райдержадміністрації.
Щоб добитися скасування злочинних земельних наказів, корсунці перекрили трасу (ФОТО)
Отож, люди, зібравши підписи і зголосившись передати всі копії договорів юристам РДА, визначилися з терміном наступної зустрічі з владою. Тиждень можновладцям, які пообіцяли вплинути на ситуацію, дали корсунці — і достроково звільнили проїзд автомобілям.

Галина Добровольська
Фото Валентини Довгополої.

Реклама

Реклама0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x