Поради до великоднього столу

Поради до великоднього столу

Печемо паску
Спеціалісти радять приступати до випікання великоднього хліба з гарним настроєм і розумінням важливості справи. Досвідчені господині не соромляться перехрестити тісто чи й проказати над ним молитву.
Борошно – один з найважливіших інгредієнтів під час приготування паски. Воно повинне бути вищого ґатунку, свіже і не вологе.
Купуючи дріжджі для паски, ретельно перевіряйте дату виготовлення. Якщо треба, не соромтесь понюхати продукт.
Щоб паска була пухкою, тісто потрібно добре вимісити. Зазвичай грудку тіста для 2-3 невеликих пасочок вимішують не менше півгодини. «Готове» тісто легко відлипає від рук та стільниці.
Всі продукти для тіста мають бути однієї температури. Борошно для цього заносять на кухню звечора напередодні роботи, яйця, масло і молоко виймають з холодильника за 2-3 години.
Тісто у форми викладають десь на 1/3 їхньої висоти і чекають, доки воно підніметься до країв форми. (На це піде близько 1 – 1,5 год.)
Якщо у вас температура в печі регулюється, відразу виставте її на 180 – 200 °С. Якщо ні, то знайте, що для паски потрібна значно менша температура, ніж для хліба.
Готовність паски перевіряють сірником чи дерев’яною паличкою, проколюючи її. Якщо тісто не хапається за них – страва готова.
Не забувайте, що паска дуже боїться протягів. Коли заглядаєте в піч, у жодному разі не можна в той час відчиняти надвір вікно чи двері.
Якщо паска тріснула зверху, то цю тріщину повторно змастіть жовтком. І вона трохи затягнеться.

Фарбуємо яйця
Якщо ви зберігаєте яйця в холодному місці, то перш, ніж варити їх, потримайте не менше години в теплі.
Щоб яйця не тріскалися під час варіння, можна робити в них голкою маленькі отвори з одного кінця.
Якщо використовуєте штучний барвник, перед початком фарбування протріть яйця спиртом або мильним розчином. Фарба буде лягати без розводів.
Щоб крашанка блищала, після фарбування змастіть її олією і витріть сухою тканиною.
Яйця можна пофарбувати «в цятку». Для цього їх мокрими потрібно ретельно обваляти в сухому рисі, щільно замотати в марлю, а кінці марлі зав’язати. Потім опустити у відвар лушпиння або інший барвний розчин і варити, як звичайно.
Якщо обмотати яйце різнокольоровими нитками, можна отримати ефект красивих розводів на ньому.
Щоб отримати мармуровий ефект, загорніть яйце в лушпиння цибулі, а потім у будь-який бавовняний матеріал.
Ефект «гілок дерева» можна отримати, приклавши до яйця гілки петрушки, а потім замотавши в марлю.
Яйце можна прикрасити бісером. Для цього треба зібрати залишки свічок, розтопити їх у будь-якій посудині й у цей розчин кілька разів умочити яйце так, щоб на ньому виявилося кілька шарів парафіну. Далі знадобляться палаюча свічка, пінцет, бісер і ваша фантазія. Берете пінцетом бісеринку, 2-3 секунди нагріваєте її на вогні й — приклеюєте на яйце.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x