Повітря Черкас забруднене аміаком, пилом і діоксином азоту

Повітря Черкас забруднене аміаком, пилом і діоксином азоту

За повідомленням начальника Черкаського обласного центру з гідрометеорології, у липні було зафіксовано великі викиди в атмосферу аміаку, пилу, діоксину азоту та виявлено концентрації формальдегіду. Якість повітря контролюється в Південно-західному мікрорайоні по вул. Конєва, в центрі міста по вул. Кірова, в Дніпровському мікрорайоні – по вул. Ватутіна. Про це «Нова Доба» дізналася в Черкаському обласному центрі з гідрометеорології.

Результати спостережень за липень цього року свідчать про викиди наднормові кількості аміаку. Концентрації цієї речовини перевищують граничнодопустиму середньодобову норму в центрі міста у 1,2 рази, в Південно-західному мікрорайоні та Дніпровському мікрорайоні в 1,75 рази. Були поодинокі випадки, до 4 % від загальної кількості відібраних проб повітря, коли концентрації аміаку перевищували максимальну допустиму норму в 1,9 рази.
Концентрації пилу в минулому місяці перевищували середньодобову норму в 1,3 рази у всіх контрольованих районах. Такі перевищення спостерігаються в основному в літній період при сухій вітряній погоді. Концентрації діоксиду азоту були найбільшими в центрі міста – перевищували допустиму норму в 1,5 рази.

У Дніпровському мікрорайоні були виявлені концентрації формальдегіду, що перевищували допустиму норму в 2,7 рази. Це речовина 2 класу небезпеки і має широке використання. Формальдегід використовується у виробництві добрив, паперу, фанери та карбамідоформальдегідних смол. Також його застосовують як консервант у деяких харчових продуктах і речовинах та предметах, що використовуються в побуті, як антисептики, ліках та косметиці. Найбільш чутливі до високого вмісту в повітрі формальдегіду діти та люди, хворі на астму.

Зважаючи на те, що жарка безвітряна погода сприяє накопиченню в атмосфері шкідливих домішок, а поєднання високої температури з брудним повітрям негативно впливає на самопочуття людей, рекомендуємо вихідні дні проводити за межами міста, частіше відвідувати сільські місцевості.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x