Бізнес-переселенці хочуть запустити виробництво у Смілі

Бізнес-переселенці хочуть запустити виробництво у Смілі

Ось вже три місяці бізнес-переселенці зі Сходу України намагаються налагодити прибуткове виробництво на площах збанкрутілих підприємств Сміли. Однак арбітражні керуючі, які виконують процедуру ліквідації місцевого Машбуду та радіоприладного заводу «Орізон», з незрозумілих причин зволікають, чим не дозволяють інвестору розпочати роботу.
Про це «Нова Доба» дізналася в Черкаській ОДА.

Як зарадити відновленню на Черкащині переміщеного з Донбасу ТОВ «КОНЦЕПТ ЮЕЙ» з виробництва продукції полівінілхлориду, вирішувала спеціально створена робоча група на чолі з заступником голови ОДА Юрієм Сасом у Смілянській райдержадміністрації.

– Вперше за багато років замайоріла реальна перспектива запустити серйозне підприємство у Смілі. Тому позиція державних ліквідаторів, які мають захищати державний інтерес, а по суті перешкоджають вливанню інвестицій в місто, викликає здивування, – каже Юрій Михайлович.

Ось і на це засідання жоден з арбітражних керуючих не з’явився. Проте чекати бізнесмени не мають змоги, бо за сприятливих погодних умов треба виконати ремонт приміщень, зокрема полагодити дах. Найближчим часом в регіон прибуде вартісне обладнання, і є занепокоєння, що його доведеться розміщувати просто неба.

– Ми готові відновити стан заводів, навести лад, створити нові робочі місця, випускати продукцію, яка потрібна Україні, але у нас немає реєстрації первинного права власності, що є обов’язковим при процедурі купівлі, немає дозволу Міністерства економіки України на реалізацію майна, – обурюється засновник компанії Олександр Самсоненко. – Одночасно на цих підприємствах йде активний демонтаж конструкцій на брухт.

За результатами засідання комісії, посадовцями прийняте рішення зустрітися з основним кредитором банкрутів – ДП «Обленерго», де контрольний пакет акцій належить державі, отже є надія на порозуміння; спрямувати лист у Міністерство юстиції України для прискорення процесу ліквідації підприємств та реагування на дії ліквідаторів.

– Держава могла отримати кошти, але досі не отримала, я особисто розцінюю це як нанесення шкоди державі. Діяльність ліквідаторів як мінімум виглядає непрофесійною і потребує серйозної перевірки, – вважає Юрій Сас. – Ми будемо боротися за кожного інвестора, за кожне робоче місце.

Утім, підприємці наразі розглядають ще і варіант оренди із подальшим викупом незадіяних виробничих площ ДП «Спектр Сміла».

– Ці об’єкти виставляють на приватизацію, й незабаром їх можна буде купити, – запевнив начальник Фонду державного майна в Черкаській області Віктор Плаха і пообіцяв прискорити цю роботу.

Реклама

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x